علی حاج فتحعلی، عضو هیئت مدیره اتحادیه بارفروشان در گفتگو با خبرنگار اقتصادی «نود اقتصادی» بیان داشت: قیمت پایین برخی از میوه‌ها از جمله تعدادی محصولات سردرختی و همچنین میوه هایی مانند هندوانه موجب شد تا کشاورزان زیان زیادی را متحمل شوند.

وی افزود: دلیل عمده قیمت پایین این محصولات، فراوانی و عرضه زیادشان به نسبت تقاضا است، البته توقف صادرات هم مزید بر علت شده است.

وی با بیان این مطلب که ترکیه توانست بازار هندوانه را از ما بگیرد، تأکید کرد: امسال هیچ گونه صادراتی برای هندوانه نداشتیم، عراق که هر ساله از ما هندوانه می‌خرید امسال محصولات ترکیه را وارد کرده است.

عضو  اتحادیه میوه و تره بار تهران گفت: نبود صادرات موجب شده تا عرضه صادرات بر تقاضا پیشی بگیرد بنابراین قیمت هندوانه به کیلویی صد تومان رسیده و این یعنی تنها هزینه حمل و نقل این محصول تأمین می شود.

وی در رابطه با قیمت پیاز نیز به «نود اقتصادی» بیان داشت: این محصول مدتی قیمتش بالا بود که با عرضه بیشتر در حال حاضر قیمتش به 600 تومان رسیده تنها محصولی که قیمتش بالا است و ظرف 15 روز آینده کاهش خواهد یافت لیموترش است که در میادین مرکزی 5 تا 7 هزار تومان عرضه می‌شود.

حاج فتحعلی در پایان گفت: قیمت پسته در میدان های میوه و تره بار 16 هزار تومان رسیده که مسلما عرضه آن در میادین مرکزی با قیمت مناسب تری خواهد بود.