«نود اقتصادی»:رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی تغییراتی در ساختار ستاد مبارزه با قاچاق کالا و وظایف اصلی آن به تصویب رسید و تغییری در ماموریت‌های این ستاد برای بهبود شرایط مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کشور مورد تایید قرار گرفت.

محمد رضا پورابراهیمی داورانی در تشریح نشست روز سه شنبه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس، اعضای اتاق‌های بازرگانی، تعاون و اصناف و وزارت ارتباطات به مجموعه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اضافه شدند تا از ظرفیت بخش خصوصی بیشتر استفاده شود و وزارت ارتباطات بتواند موضوعات تخصصی خود را برای پشتیبانی ساماندهی کند و در مورد مواردی مثل رجیستری کالا پیشگیری‌های لازم را انجام دهد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: در نشست امروز کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین تعیین تکلیفی برای حضور رییس‌جمهور یا نماینده ویژه ایشان در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام شد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر علی رغم تصریح قانون که یا باید رییس‌جمهوری یا نماینده ویژه ایشان تشکیل جلسه دهند، نه شخص رییس‌جمهوری و نه نماینده ایشان جلسه‌ای برگزار نکردند و یکی از دلایل اصلی روی زمین ماندن مصوبات و عدم تمکین اعضا همین است که عملا وقتی اختیارات قانونی بر اساس اصل 127قانون اساسی به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تفویض نشده، انجام آن هم معلق مانده است.

پورابراهیمی یادآور شد: تقویت همکاری قوه قضاییه، صداوسیما و سایر دستگاه‌های عضو ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از دیگر مصوبات امروز کمیسیون اقتصادی مجلس بود همچنین بر اساس مصوبه کمیسیون، تخلف از مصوبات ستاد و زمان‌بندی ابلاغی آن پس از تصویب دو سوم اعضای ستاد مشمول مجازات شدیدی خواهد شد که در ماده 576 قانون مجازات اسلامی آمده است.