«نود اقتصادی»:معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: واحدهای مسکن مهر در نقاط مختلف کشور تا سال 97 تکمیل و به مردم واگذار خواهد شد.

حبیب الله طاهرخانی در حاشیه گشایش یک هزارو 61 واحد مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد افزود: مهمترین مشکل در محدوده مسکن مهر تامین زیر ساخت ها مانند آب و برق است که در تلاش هستیم تا این مشکلات را برطرف کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید اظهار داشت : تنها دغدغه مسئولان تامین امکانات و زیرساخت ها و خدمات روبنایی مسکن مهر است چرا که بدون زیرساخت ها تحویل مسکن برای مردم کارکردی ندارد.

طاهرخانی با بیان اینکه استان البرز در اتمام مسکن مهر پیشرو است، گفت: در شهرجدید هشتگرد 50 هزار واحد مسکن مهر ساخته شده که مشکل تامین خدمات زیربنایی از جمله آب مانع واگذاری بخشی از این واحدها شده است.

وی بیان داشت: البته مشکل آب آشامیدنی شهرجدید با تخصیص سهمیه آب سد طالقان مرتفع شده است.

امروز با حضور معاون وزارت راه و شهرسازی و استاندار البرز 1061 واحد مسکن مهر به بهره برداری رسید و علملیات احداث 4 زمین ورزشی ، ساختمان یک کلانتری و یک مجموعه آموزشی 12 کلاسه با اعتباری بیش از 5 میلیارد تومان آغاز شد.

شهرجدید هشتگرد واقع در 40 کیلومتری شمال غربی کرج حدود 60 هزار نفر جمعیت دارد که با واگذاری 50 هزار مسکن مهر در این شهر ، جمعیت آن به حدود 500 هزار نفر خواهد رسید.