«نود اقتصادی»:امروز با ورود سامانه بارشی در مناطقی از شمال غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه البرز مرکزی و مناطقی از شمال کشور بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی با ورود سامانه بارشی امروز ابتدا درمناطقی از شمال غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه البرز مرکزی و در بعد از ظهر به تدریج نوار شمالی و مناطقی از شمال شرق کشور بارش باران و برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

روز سه شنبه با تقویت این سامانه گستره بارش افزون بر مناطق فوق در دامنه‌های جنوبی زاگرس، جنوب غرب و بخش‌هایی از مرکز کشور را نیز در بر می‌گیرد، این سامانه بارشی تا ظهر روز چهارشنبه همچنان در مناطق ذکر شده فعال است و از بعداز ظهر این روز به‌تدریج از میزان بارش در نیمه غربی کشور کاسته شده و تمرکز بارش بر روی نوار شمالی و شمال شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

در این مدت بارش در مناطق جنوبی کشور با رعد و برق همراه خواهد بود و انتظار می رود سامانه فروق در روز پنج شنبه از شمال شرق کشور خارج شود.

روز دوشنبه با توجه به وزش باد شدید جنوبی در استان‌های گیلان و اردبیل افزایش دما را در این روز انتظار داریم و روز سه شنبه در نیمه جنوبی و شرقی و روز چهارشنبه در غالب مناطق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.