«نود اقتصادی»:رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی گفت: تاکنون 240 دستاورد و دانش فنی به بخش خصوصی واگذار شده که از این تعداد، 76 مورد در دولت تدبیر و امید انجام شده است.

«اسکندر زند»در مراسم قرارداد انتقال دانش فنی به بخش خصوصی در محل وزارت جهادکشاورزی، افزود: بیش از 300 دانش فنی در تولید انواع بذر در سازمان تحقیقات وجود دارد که تاکنون توسعه 240 دانش فنی تولید بذر به بخش خصوصی واگذار شده و 360 دانش فنی نیز آماده تجاری سازی و واگذاری به این بخش است.

وی تصریح کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده، سالانه برای واگذاری بیش از 40 دستاورد تحقیقاتی در حوزه بذر، به بخش خصوصی هدفگذاری شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: دانش فنی تولید بذر پنبه، ذرت، غلات، دانه های روغنی و انواع حبوبات نیز در حال واگذاری به این بخش است.

زند در ادامه، از واگذاری دانش فنی تولید واکسن به بخش خصوصی خبر داد و گفت: دانش فنی تولید در بخش باغبانی، دام و طیور، زنبور عسل، نوغان داری و پرورش انواع آبزیان نیز به بخش خصوصی واگذار می شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی از امضای هفت تفاهمنامه انتقال فناوری و دانش فنی بین موسسه تحقیقات، اصلاح و تهیه نهال و بذر و موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور با بخش خصوصی خبر داد.

وی افزود: این تفاهمنامه های واگذاری، در زمینه اصلاح و بهینه سازی ادوات کشاورزی با اجرای پروژه های مشترک و واگذاری امتیاز تکثیر و تولید بذر نخود رقم 'سعید'، لوبیا چیتی رقم 'صالح'، خربزه رقم 'درگزی 93' و 'خاتونی 93' و مشارکت در تولید بذر سویا رقم 'ویلیامز' بوده است.