«نود اقتصادی»:معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت:مجموع تولیدات آبزی پروری سال گذشته 460 هزارتن بود که براساس آخرین برآوردها تولید امسال  10 درصد افزایش یافته است.

حسن صالحی، از افزایش 10 درصدی تولید آبزی پروری خبر داد و گفت: مجموع تولیدات آبزی پروری سال گذشته 460 هزارتن بود که براساس آخرین برآوردها تولید امسال  10 درصد افزایش یافته است.

به گفته وی تولید میگو از 21 هزار و 400 تن سال گذشته به 32 هزار و 200 تن در سال جاری رسید.

صالحی ادامه داد: با توجه به افزایش تولید در بخش ماهیان گرم آبی و سردآبی نگرانی‌هایی مبنی بر  توزیع محصول در بازار وجود داشت که با تدابیر اندیشیده شده مبنی بر برگزاری نمایشگاه‌های عرضه و برپایی جشنواره غذاهای دریایی در طول سال و عرضه محصول با قیمت مناسب، مشکلات به پایان رسید.

رئیس سازمان شیلات از عرضه محصولات شیلاتی با تخفیف حداقل 10 درصدی در فروشگاه های زنجیره ای در ایام پایانی سال خبر داد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به آخرین وضعیت تولید خاویار، بیان کرد: سال گذشته 2 هزار و 100 تن گوشت ماهیان خاویاری در کشور تولید شد که امسال با وجود فعالیت بیش از 90 مزرعه این میزان با رشد 30 درصدی همراه خواهد بود.

وی از رشد 10 درصدی صید ماهیان شمالی خبر داد و گفت: افزایش صید ماهیان شمالی منجر به توزیع ماهی به قیمت مناسب در بازار خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول با توجه به شرایط مناسب کشور در پرورش ماهی در قفس پیش بینی می‌شود که تولید ماهی در قفس تا پایان سال به 20 هزارتن برسد.