«نود اقتصادی»- شرکت سایپا دیزل اعلام کرد طرح جدید مطرح شده ازسوی رئیس جمهور، در طی مراحل کارشناسی بوده و هرگونه اتفاق جدید اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار «نود اقتصادی»، اشاره شرکت سایپا دیزل به طرح جدید مطرح شده از سوی رئیس جمهوری، برگرفته از سخنرانی چندی پیش حسن روحانی در همایش طرح‌های نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای و درون شهری بوده که در آن، رئیس جمهوری، از ارایه وام مناسب و بلندمدت به صاحبان خودروهای فرسوده خبر داده و گفته بود که در راستای اجرای این طرح، افرادی که خودروی فرسوده خود را برای نوسازی می‌دهند، 50 درصد قیمت خودرو را می‌دهند که از این میزان حدود 20 درصد توسط مالک خودرو و مابقی نیز از طریق تسهیلات با بازپرداخت 60 ماهه انجام می‌شود.

رئیس جمهوری، این طرح را بسیار مبارک و هدیه کوچکی در ایام دهه فجر به مردم دانست.

حالا شرکت سایپا دیزل ضمن واکنش به اظهارات رئیس جمهوری، اذعان داشته که این شرکت در سال 1395 قراردادی با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور بابت این موضوع نوسازی منعقد کرده که قبلاً هم اطلاع رسانی شده و متعاقب آن در سال 1396 از محل تعهدهای ایجاد شده با همکاری سازمان راهداری و بانک عامل اقدام به واگذاری تعدادی از محصولات کرده و این امر در سال 1397 نیز ادامه خواهد یافت.

طبق اعلام سایپا دیزل، طرح جدید مطرح شده از سوی ریاست جمهوری اسلامی ایران، تنها در مراحل کارشناسی بوده و هرگونه اتفاق جدید اطلاع رسانی خواهد شد.

بر پایه اعلام شرکت سایپا دیزل، درصورت وقوع هرگونه رویداد با اهمیت، مراتب مطابق دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان، افشا می شود.