«نود اقتصادی»:رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: جان باختن بیش از 15 هزار نفر و مصدوم شدن بیش از 300 هزار نفر بر اثر سوانح رانندگی در سال تهدید بزرگی برای اقتصاد ملی است.

عبدالهاشم حسن نیا درمراسم توریع و معارفه رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای افزود: برای کاهش خسارات ناشی از حوادث رانندگی در کشور باید همه دستگاه های اجرایی با یکدیگر همکاری کنند تا با اجرای برنامه های مناسب شاهد کاهش جان باختگان سوانح رانندگی در کشور باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که 90 درصد حمل و نقل بار و مسافر از طریق جاده انجام می شود، یادآورشد: بدون شک در یک سازمان تخصصی باید کار حرفه ای انجام شود تا بتوانیم خدمات بهتری به مردم ارائه دهیم.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بیان کرد: با تشکیل کارگروهی در این سازمان همواره به دنبال استفاده از تجربه مدیران متخصص هستیم تا سازمان راهداری در این بخش بتواند عملکرد خوبی را داشته باشد.

حسن نیا با اشاره به اهمیت توسعه ترانزیت برای افزایش درآمدهای ارزی گفت: در چند سال گذشته به دلایلی در حوزه ترانزیت شاهد کاستی های زیادی بودم که امیدواریم با برنامه ریزی و نگاه ویژه به این بخش ایران از مزیت های آن حداکثر استفاده را ببرد.

معاون وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اهمیت ارتقا ایمنی در راه های کشور گفت: ارتقا امنیت در راه ها از اهداف بزرگ ما است و در ایام تعطیلات نوروزی نیز تلاش خواهیم کرد که خدمت رسانی به مردم به نحوه مناسبی انجام شود.

همچنین مشاور وزیر راه وشهرسازی در این مراسم گفت: ارتقا ایمنی در راه های کشور اولویت نخست ما در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بود و مهم ترین چالش ما در حمل و نقل کشور غیر واقعی بودن قیمت سوخت است.

داود کشاورزیان افزود: برای واردات خودرو دولت انواع عوارض را دریافت می کند در حالی که با واقعی شدن قیمت سوخت درآمد دولت از این محل افزایش و بدون اخذ عوارض خودروهای خوبی وارد کشور می شود.

رئیس سابق سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای بیان کرد: ما موفق شدیم برای نگهداری راه های کشور 2 میلیارد و 400 میلیون تومان به صورت نقدی و غیرنقدی دریافت کنیم، اما 2 میلیارد و 500 میلیون تومان نیز برای نگهداری راه های کشور به پیمانکاران بدهکار هستیم.