«نود اقتصادی»- سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور خبر داده که انجام پیش ثبت نام برای دریافت کارت هوشمند ملی در اوایل سال جدید هم امکانپذیر شده است.

پیشتر اعلام شده بود که دارندگان کارت‌های ملی قدیمی با در نظرگرفتن تاریخ اعتبار مندرج بر روی کارت‌های ملی که بیست و نهم اسفند ماه سال جاری مهلت انقضاء آنها می‌رسد از ابتدای فروردین 97 هیچ اعتباری نداشته و باید تا پایان سال جاری مرحله پیش ثبت نام خود را انجام دهند.

سیف الله ابوترابی در گفتگو با «نود اقتصادی» تایید کرده که پیش ثبت نام هم در اوایل سال آینده هم امکانپذیر شده است. وی درباره ضرورت درج نام و مشخصات مادر در حین پر کردن اطلاعات کارت هوشمند ملی در مرحله پیش ثبت نام و ایجاد برخی شائبه‌ها در این باره گفت که سازمان ثبت احوال در بانک اطلاعاتی خود مشخصات کامل پدر را داشته و در عین حال بر روی کارت هوشمند ملی نیز نام پدر درج خواهد شد، بنابراین در فرایند تکمیل فرم کارت هوشمند گزینه مشخصات مادر فعال شده تا بانک اطلاعاتی ثبت احوال تکمیل تر شود.

ابوترابی از اینکه برخی رسانه‌ها نسبت به فعال کردن گزینه مشخصات مادر در مرحله پیش ثبت نام بداخلاقی رسانه ای کرده‌اند ابراز تاسف کرد و پرکردن مشخصات مادر را فقط در راستای تسهیل در امور و کاهش بار ترافیک کاری برای متقاضیان کارت هوشمند ملی دانست و گفت فعال کردن گزینه نام و مشخصات مادر ربطی به سند 2030 ندارد.