«نود اقتصادی»:مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری از جابجایی 3 میلیون و 200 هزار مسافر با استفاده از اتوبوس، مینی بوس و تاکسی خبر داد.

حمیدرضا شهرکی با بیان اینکه 306 هزار انواع وسیله نقلیه عمومی جابجایی مسافران را انجام داده است، افزود: 69 درصد این جابجایی ها با اتوبوس و مابقی از طریق مینی بوس و تاکسی با پلاک عمومی انجام شده است.

وی میزان تردد از پایانه های مرزی را 592 هزار نفر مسافر اعلام کرد و ادامه داد: کشور عراق رتبه اول، ترکیه دوم و آذربایجان سومین کشور مقصد اعلام شده است.

شهرکی با اشاره به اینکه 69 درصد مسافران از مرزهای کشور خارج شده است گفت: مرز مهران ، بازرگان ، رازی ، شلمچه و بیله سوار به ترتیب محل خروج مسافران بوده است.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر وضعیت روند ناوگان را از نظر نوسازی و توسعه مناسب دانست و گفت: متوسط عمر ناوگان حمل و نقل عمومی در حوزه اتوبوس 10 سال و از نظر کیفیت و توجه به ایمنی سفر بسیار قابل قبول است.

وی با اشاره به افزایش پیدا نکردن قیمت بلیت طبق اعلام رسمی از مراکز مسئول افزود: بازرسان در قالب گشت جاده ای برای کنترل و ایمنی و در پایانه ها حضور داشته و هر نوع شکایتی را رسیدگی خواهند کرد.

شهرکی با اشاره به اینکه طبق آمارها در سال گذشته دو درصد حوادث کشور در جاده ها بوده است ادامه داد: افزایش نظارت ها، آموزش رانندگان و نوسازی ناوگان برای فعالیت انجام شده در جهت افزایش ایمنی جاده هاست.