«نود اقتصادی»:مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه موج دوم سفرهای نوروزی در راه است، گفت: در طرح نوروزی تسهیل سفرهای دریایی، دو مقوله "کیفیت خدمات ارائه شده و ایمنی مسافران" در اولویت کاری ما است.

محمد راستاد در نشست هماهنگی ستاد تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۳۹۷ که در سالن کنفرانس بندر شهیدحقانی برگزار شد، اظهار کرد: رصد و پایش مداوم میزان رضایتمندی مسافران دریایی تردد کننده به پایانه های مسافری دریایی و مبادی گردشگری از جمله نکات مهمی است که باید مورد توجه مسوولان و دست اندرکاران طرح نوروزی تسهیل سفرهای دریایی قرار گیرد.

وی افزود: چنانچه شاهد نارضایتی در ارائه خدمت به مسافران و گردشگران باشیم ضروری است که با چاره اندیشی و اتخاذ تدابیر لازم سطح کیفی خدمات ارائه شده را ارتقا بخشیم چرا که در غیر این صورت روند یکنواخت را پشت سر گذاشته ایم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به نصب و بهره برداری از ۹ اسکله شناور گردشگری در جزایر قشم، هنگام و خورآذینی شهرستان سیریک در سواحل مکران، عنوان کرد: با چنین اقداماتی شاهد بهبود شرایط و فراهم کردن امکانات لازم برای ایجاد آسایش و رفاه گردشگران دریایی هستیم.

راستاد تاکید کرد که در صورت رخداد شرایط اضطرار باید با بسیج امکانات و نیروهای انسانی آموزش دیده اقدام فوری و مناسب در دستور کار قرار گیرد.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: در تعطیلات نوروز امسال ۶۳ شناور مسافری با ظرفیت ۷ هزار و پانصد صندلی در کشور به مهمانان نوروزی خدمات رسانی می‌کنند.

راستاد امروز در نشست ستاد تسهیلات سفر‌های دریایی استان هرمزگان در بندرعباس افزود: ۵۳ شناور و ۶۵ لندینگ کرافت در شهرستان‌ها و جزایر استان در تعطیلات نوروز تردد می‌کنند.

وی گفت: برای نخستین بار ۹ اسکله گردشگری - تفریحی با اعتبار ۵۲ میلیارد ریال در استان هرمزگان راه‌اندازی شده است.

طرح نوروزی سفر‌های دریایی از ۲۵ اسفند پارسال آغاز شده است و تا ۱۵ فروردین امسال ادامه دارد.