به گزارش «نود اقتصادی» حجت الاسلام تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی به مناسبت نام گذاری حمایت از کالای ایرانی برای سال 97 نوشت: امسال دهمین سالی است که رهبر فرزانه انقلاب شعار سال را در حوزه اقتصاد انتخاب می کنند و این نشان از تدبیر و دوراندیشی معظم له و اشراف ایشان به مسائل مهم ایران و جهان دارد.

  یکی از محورها و پایه‌های مهم اقتصاد مقاومتی، تقویت تولید ملی است که نقش اساسی در حرکت اقتصادی کشور، خود اتکایی و عدم وابستگی به بیگانگان دارد و رهبر معظم انقلاب بارها بر این امر تاکید داشته و دولت و ملت را به خرید کالای ایرانی سفارش نموده و در همین راستا امسال را «سال حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری فرمودند.

   اما همانگونه که رهبر معظم انقلاب مسئولیت تحقق شعار امسال را متوجه همگان دانستند، موفقیت در این راه عزم ملی می‌طلبد و همه باید خود را موظف به عمل به این شعار محوری دانسته و مردم و کارگزاران نظام، حرکت در این راستا را افتخار خود بدانند و بر آن پای فشاری کنند.

    در این میان بخش کشاورزی با ظرفیت‌های عظیم مردمی می‌تواند مصداق بارز تولید کالای داخلی باشد؛ چرا که تقریباً تمام مایحتاج غذایی مردم و آنچه بر سفره ایرانیان قرار می‌گیرد توسط کشاورزان و دامداران و در یک کلام بهره برداران سخت کوش و پرتلاش این مرز و بوم تولید می‌شود.

    اینجانب در طی مدت کوتاهی که بر حسب ماموریت محوله از سوی مقام عظمای ولایت توفیق یافته‌ام از نزدیک با تلاش‌های بی وقفه وزیر محترم و مدیران بخش کشاورزی آشنایی بیشتر حاصل نمایم، دریافته‌ام که حمایت از تولیدات این بخش و جایگزینی واردات و توسعه صادرات مواد غذایی می‌تواند راهبردی اساسی برای تحقیق شعار امسال باشد.

   بر این اساس از لوازم تحقق این شعار، یکی حمایت همه جانبه از تولید کنندگان است و در این راست قوای سه گانه هر یک باید به وظایف خود به نحو احسن عمل نمایند.

   دومین عامل تحقق شعار سال، افزایش کیفیت محصولات ایرانی به موازات افزایش کمیت آنست، به نحوی که هر ایرانی با افتخار و با اطمینان خاطر دست به انتخاب کالای وطنی بزند و البته در ابتدای راه ما باید تحمل کنیم، تعصب بورزیم و تا حد امکان کالای خودی را اگر تفاوت فاحش کیفی با کالای خارجی نداشت، ترجیح دهیم و در کنار آن واحدهای نظارتی در سراسر کشور نظارت خود را بر تولیدات افزایش داده و تولیدکنندگان را وادار به رعایت استانداردهای لازم بنمایند.

  عامل سوم را می توان در ساماندهی واردات بویژه مبارزه جدی با ورود کالای قاچاق به کشور دانست که در حال حاضر آسیب‌های جدی از این ناحیه به اقتصاد، فرهنگ و امنیت ما وارد می شود.

   عامل چهارم که از آن باید به عنوان عامل مشترک در موفقیت تمامی طرحهای ملی نام برد، فرهنگ سازی است.

باید اطلاع رسانی و آگاهی بخشی گسترده در این راستا صورت گرفته و مردم عزیز و رشید ایران اسلامی را هرچه بیشتر برای حمایت جدی و مستمر از کالای ایرانی تشویق و ترغیب نمود.

   رسانه‌ها بویژه رسانه ملی، سخنرانان و صاحبان هنر، قلم و کلام در مواضع و جایگاه‌های مختلف، باید از همه ظرفیت‌های خویش برای این مهم استفاده کرده و به تکلیف دینی، ملی، انسانی و اخلاقی خویش به نحو احسن عمل نمایند.

     در این راستا حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی آمادگی کامل خود را اعلام می‌کند که با تمام امکانات و قوای خود یاریگر مدیران دست اندرکاران و کشاورزان در بخش کشاورزی باشد و در این راستا از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.  انشاءالله