«نود اقتصادی»- مدیرعامل شرکت پتروشیمی غدیر خبر داد که بدهکاران عمده و قبلی این شرکت که بدون ارایه تضامین لازم 11 میلیارد تومان از اجناس تولیدی را خریداری کرده و بدهی خود را نپرداخته اند،‌ دستگیر شده و در زندان به سر می‌برند.

امین بیانک در گفتگو با «نود اقتصادی» با انتقاد از مدیران قبلی شرکت پتروشیمی غدیر بابت فروش 11 میلیارد تومان از اجناس و نگرفتن تضامین لازم در این خصوص تاکید کرد که بدهکاران مذکور، تا تضامین لازم را ارایه نکنند، باید در زندان بمانند.

وی افزود که با توجه به بروز شدن نرخ بدهی مذکور، اکنون بدهکاران باید 18 میلیارد تومان به شرکت پتروشیمی غدیر بپردازند و خبرداد که یکی از بدهکاران به تازگی و با قید وثیقه از زندان آزاد شده است.

نائب رئیس هیات مدیره شرکت پتروشیمی غدیر، با بیان اینکه پیش از حضور او در این شرکت، پتروشیمی غدیر 180 میلیارد تومان بدهی معوق داشته است، خبر داد که تا اکنون 100 میلیارد تومان از بدهی‌های این شرکت پرداخت شده و این شرکت به سود دهی رسیده است.

وی ضمن رد ادعای بازنشسته بودن خود گفت که به دلیل داشتن مرخصی بدون حقوق در طول خدمت، هنوز بازنشسته نشده و تا اکنون 27 سال سابقه کار دارد و افزود که با توجه به این سابقه، سه سال دیگر بازنشسته خواهد شد.

دیماه سال قبل، مجری برنامه پایش در مورد وضعیت مدیران بازنشسته شرکت های زیر مجموعه تاپیکو اعلام داشت که "امین بیانک" مدیر عامل پتروشیمی غدیر،"مهرداد گرمسیری" قائم مقام پتروشیمی غدیر،"مسعود جمشیدی" عضو هیئت مدیره پتروشیمی فارابی ،"مسعود جبرئیلی" مدیر عامل پتروشیمی آبادان بازنشسته هستند که "لطفی"،مدیر عامل شستا، در پاسخ به مجری گفت به دنبال جایگزین برای این افراد هستیم و به آنان اعلام کردیم که می توانیم بصورت ۶۰ ساعت در ماه از ظرفیت آنها استفاده کنیم.

به گفته بیانک، بازنشسته نبودن خود را به صورت مکتوب به مقامات مسئول ارایه کرده و انتظار داشته  که آنها نیز این موضوع را به رسانه ها اعلام کنند، هر چند که این مهم را انجام نداده اند.

مدیر عامل شرکت پتروشیمی غدیر، در عین حال گفت که گرمسیری، قائم مقام شرکت هم بازنشسته نبوده و سن او زیر 50 سال است.