«نود اقتصادی»:رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو،تایید کرده است که محصولات شرکت سایپا طی روزهای اخیر دربازار حدود 10 درصد و در نمایندگی‌ها حدود 10 میلیون تومان افزایش یافته است.

سعید موتمنی، تصریح کرد: طی این سال‌ها بازار خودرو به صورت انحصاری در اختیار خودروسازان قرار گرفته است و به دلیل فقدان نظارت بر عملکرد خودروسازان، آنها به راحتی قیمت خودروها را افزایش داده و موجب ایجاد آشفتگی در بازار خودرو شده‌اند.

و، گفت: بازار خودرو به علت فقدان نظارت، در اختیار خودروسازان قرار گرفته و این امر موجب آشفتگی این بازار شده است.

موتمنی، با بیان اینکه فقدان نظارت کافی بر عملکرد خودروسازان موجب ایجاد چنین شرایط مطلوبی برای افزایش پی در پی قیمت توسط خودروسازان شده است، اظهار کرد: خودروسازان محصولاتشان را به بازار عرضه نمی‌کنند، به همین سبب بازار با کمبود خودرو مواجه می‌شود و کاهش عرضه، موجب افزایش قیمت خودرو در بازار می‌شود البته لازم به ذکر است هم اکنون در بازار خودرو تقاضای زیادی برای خرید نبوده است.

وی، گفت: گروه صنعتی ایرانخودرو، هم اکنون قیمت نمایندگی خود را اعلام نکرده است، اما قیمت محصولات این گروه خودروساز در بازار با افزایش 10 تا 15 میلیون تومانی همراه بوده است و به این سبب پیش‌بینی افزایش قیمت خودروهای ایرانخودرو دور از ذهن نخواهد بود.