«نود اقتصادی»:مدیرعامل شرکت بیمه ملت گفته که درصورت قطعی بودن تقصیر کشتی سانچی،میزان خسارت قابل پرداخت بیمه ملت، حدود سه میلیون دلار خواهد بود که این شرکت با توجه به نوسانات نرخ ارز، مشکلی در پرداخت  خسارت مذکور با دلار نرخ  4200 تومانی ندارد.

علیرضا ابراهیم پور در گفتگو با نود اقتصادی،اظهار کرده که اگرهردوکشتی ایرانی و چینی درگزارش نهایی مقصر شناخته شوند،سهم شرکت بیمه ملت نصف شده و به یک میلیون و600 هزار دلار خواهد رسید.

وی تصریح کرد که هنوز گزارش نهایی تصادف کشتی سانچی کامل نشده و تا آخر این هفته نهایی می شود اما براساس گزارش ها، هردو کشتی ایرانی و چینی در این تصادف قصور داشته اند.

وی پیشتر،سهم شرکت متبوع خود از بیمه نامه شناور Sanchi متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران به ارزش اعلامی  32000000دلار را معادل  10 درصد آن دانسته بود که بخشی از آن دارای پوشش اتکایی است.

16 دی ماه سال 96 یک کشتی فله بر چینی حامل 64 هزار تن گندم در سواحل شانگهای به نفتکش ایرانی سانچی که حامل بیش از 130 هزار تن میعانات گازی بود، برخورد کرد که در این حادثه، 30 تبعه ایرانی و دو بنگلادشی نفتکش سانچی جان خود را از دست دادند.

طبق توافق بین مقامات 4 کشور پاناما، ایران ، چین و هنگ گنگ، مقررشد پس ازبررسی های همه جانبه اسناد و مدارک و جعبه سیاه این دو کشتی بزرگ تجاری و مصاحبه حضوری با خدمه کشتی چینی مقصر این حادثه اعلام شود.

کشتی نفتکش سانچی ایران روز 16 دسامبر 2017 مطابق با 25 آذر 96 بندر عسلویه ایران را با بیش از 111 هزار تن میعانات گازی به مقصد بندر دایسان کره جنوبی ترک کرد و بنا بود در 18 دی ماه سال 96 در این بندر پهلو بگیرد.

رییس هیات ایرانی بررسی سانحه سانچی گفته است که خطای انسانی و کنترل نامناسب دو کشتی کریستال و سانچی، علت تصادف فله بر چینی با نفتکش ایرانی در آب های چین شناخته شد.

ابراهیم پور در بخش دیگر اظهارات خود،تایید کرد که ترکیب هیات مدیره شرکت بیمه ملت دستخوش تغییر و تحول شده و بهروز خالق ویردی، رضا کوثری و مهدی سامری از این شرکت رفته و بهشتی نژاد و قاسم پور برای تایید صلاحیت معرفی شده اند.

به گفته وی، هنوز صندوق بازنشستگی،فردی را برای جایگزینی سامری معرفی نکرده است.

وی، خبرداده که شرکت بیمه ملت تا پیش از این در زمینه صدور بیمه نامه درمان،فعالیت جدی نداشته و اکنون،با افزایش صدور بیمه  نامه درمان، ارقام خود را نشان می دهند هرچند که رقم صدور بیمه نامه درمان  درنسبت پرتفویی  این شرکت رقم خاصی نیست.

مدیر عامل شرکت بیمه ملت گفته که صدور بیمه نامه درمان به شرط کنترل های مناسب سود آور بوده و برعکس زیان ده هم نیست.!

وی،میزان پرتفوی شرکت متبوع خود در سال 96 را دستکم  700 میلیارد تومان برشمرده که بر این اساس سود خالص این شرکت درسال 96 رقمی در محدوده  60 میلیارد تومان شده است.

ابراهیم پور یاد آورشده که سود 60 میلیارد تومانی شرکت بیمه ملت در مقابل شرکت های بزرگ بیمه ای با 2000  میلیارد تومان فروش وسود تنها  32 میلیارد تومانی از کیفیت به مراتب بیشتری برخوردار است.

مدیر عامل شرکت با ابراز تاسف از نرخ شکنی برخی شرکت های بیمه ای گفته که در شرایط فعلی،شرکت بیمه ملت، در بازی نرخ شکنی قرارنمی گیرد و اگر احساس شود پرتفویی نرخ شکنی است به سرعت از آن خارج می شود!

او تذکر داده که با کیفیت خدمات مطلوب در صنعت بیمه رقابت میکند ونه با شکستن نرخ.!