به گزارش «نود اقتصادی»، حیدر مستخدمین حسینی، معاون وزیر اقتصاد در دولت اصلاحات گفت در حال حاضر که دولت سیاست ارز 4200 تومانی را اتخاذ کرده ولی قیمت ارز به 6 هزار و 500 تومان رسیده و مردمی که نیاز دارند و بالاجبار رو به خرید می‌آورند، دچار سردرگمی شده و نمی‌تواند میزان واقعی ارزی که در اختیار مردم است را برآورد کند و اثر آن را در اقتصاد ببیند.

وی افزود: اما وقتی دولت بورس ارز را شکل می‌دهد، می‌تواند رصد کند و حجم کل ارزهای ورودی و خروجی را تحت کنترل و نظام برنامه‌ریزی خود قرار دهد. معاون وزیر اقتصاد در دولت اصلاحات ادامه داد درواقع بورس ارز جایی خواهد شد که ارزهای غیرنفتی، غیردولتی و غیرسوبسیدی می‌تواند در آنجا مورد دادوستد قرار بگیرد. یعنی تمام ارزهایی که صادرکننده‌های غیرنفتی هستند. تمام ارزهایی که در اختیار مردم است و می‌خواهند در پروسه‌ای آن را عرضه بدارند، می‌توانند عرضه کننده این نوع ارز باشند و طرف مقابل هم کسانی که نیازمند ارزهای خاصی اضافه بر آنچه دولت در اختیارشان قرار می‌دهد را می‌توانند از این بازار تهیه کنند.

وی اضافه کرد در این صورت مبادلات به صورت شفاف تحت کنترل است ضمن اینکه براساس عرضه و تقاضا قیمت‌گذاری می‌شود. این پیشنهادی است که شرایط را می‌توان به گونه‌ای جمع کرد و مردم هم خیالشان راحت است.