«نود اقتصادی»:رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت:عراق صادرات پنج محصول ایرانی همچون سیب زمینی،هندوانه،خربزه،فلفل و کدو را به دلایل نامعلومی ممنوع اعلام کرده است.

رضا نورانی،درباه آخرین دلایل ممنوعیت صادرات پنج قلم محصول کشاورزی به عراق اظهار کرد:طی دو ماه گذشته،عراق تعرفه صادرات محصولات کشاورزی را 25 درصد افزایش داده است.

به گفته وی، عراق صادرات پنج محصول ایرانی همچون سیب زمینی،هندوانه،خربزه،فلفل و کدو را به دلایل نامعلومی ممنوع اعلام کرده است.

نورانی با بیان اینکه در طول سال های گذشته،عراق به دلخواه اقدام به افزایش تعرفه و ممنوعیت صادرات محصولات ایرانی  کرده است ،افزود:  صادرکنندگان ایرانی نباید امیدی به بازار عراق داشته باشند.

به گفته وی،هم اکنون مراودات تجاری ما با دیگر کشورها یک سویه است و از آن جا که حمایت از صادرات،اشتغالزایی و ارزآوری فراوانی برای کشور در بر دارد؛بنابراین امضای پروتکل های دوجانبه تجارت امری ضروری است.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی در پایان گفت: در شرایط کنونی بسیاری از کشورها نیاز مبرم به محصولات ایرانی دارند بنابراین باید با ایجاد زیرساخت های لازم به فکر صادرات محصولات کشاورزی به دیگر کشورها باشیم.