محمدرضا جهان بیگلری اقتصاددان و عضو اتاق بازرگانی در واکنش به اظهارنظر دیشب اسحاق جهانگیری که گفته بود "بعد از ماه رمضان با مردم درباره مشکلات دولت صحبت خواهد کرد" به «نود اقتصادی» گفت: کشور در شرایطی قرار دارد که حال اقتصاد اصلا خوب نیست و به بیماری ناعلاج دچار شده است. بیکاری به بالاترین میزان دهه‌های گذشته رسیده و تولید و صنعت به تعطیلی کشیده شده است.

وی افزود: بانک‌ها بر اثر بی‌تدبیری مدیریتی به ضررهای غیرقابل جبرانی رسیده‌اند و سرمایه‌گذاری هم در پایین ترین سطح اقتصادی قرار دارد. تورم و رکود اقتصادی در باتلاق فرو رفته و روند اقتصادی کشور از کنترل خارج شده است.

جهان بیگلری عنوان کرد: برجام به عنوان تنها دلخوشی دولت هم که به ثمر نرسیده و هیچ یک از وعده‌های آقای رئیس جمهور و همراهانشان در زمان انتخابات از منظر اقتصادی، سیاسی و اجتماعی محقق نشده است. حال در چنین شرایطی صحبت معاون اول محترم رئیس جمهور با ملت و دادن وعده‌های دروغین هیچ نتیجه‌ای را به دنبال نخواهد داشت، مگر بی اعتمادی بیشتر مردم به مسئولین و دولتمردان.

این عضو اتاق بازرگانی خاطرنشان کرد: آقای جهانگیری به جای صحبت با ملت بهتر است از امکانات و موقعیتی که دارد در جهت اصلاح وضع موجود در مسیر رفاه ملت اقدام کند. حرف زدن و وعده دادن در شرایط کنونی، اقتصاد کشور را تغییر نمی‌دهد.

این اقتصاددان تصریح کرد: مسئولین باید با عمل ثابت کنند که می‌توانند و اگر توانایی ندارند با استعفای خودشان می‌توانند به ملت ثابت کنند که به کشورشان معتقد هستند. ملت پنج سال است که از دولتهای یازدهم و دوازدهم مدام حرف، وعده، حمله به گذشته و آمارهای نادرست می‌شنوند، الان وقت عمل است و با حرف نمیتوان بیماری های اقتصاد را درمان کرد.

این استاد دانشگاه در ادامه دلیل بروز مشکلات اقتصادی کشور را در برهه کنونی بی برنامه نگی دولت در اقتصاد دانست و گفت مشکلات کنونی اقتصاد ربطی به برجام، آمریکا و سیاست خارجی ندارد. دولت برنامه ندارد. 5 سال است هیچ کاری در اقتصاد نکردند و طبیعی است این مشکلات بروز کند.