به گزارش رویترز، بارناباس گان، تحلیلگر موسسه او سی بی سی گفت: «افزایش نرخ بهره تقریبا قطعی است و این کاملا روشن است که فدرال رزرو در پایان نشست امروز نرخ بهره را 25 صدم درصد دیگر افزایش خواهد داد، اما بازار بیشتر می خواهد لحن بیانیه فدرال رزرو را ببیند یا تصمیم افزایش نرخ بهره را.»

«فعالان بازار می خواهند ببینند که آیا می توان حدس زد که تا پایان سال چهارمین افزایش نرخ بهره نیز در راه خواهد بود یا نه.»

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.06 درصد کاهش به 1295 دلار و 23 سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز امروز با 0.08 درصد افت به 1298 دلار و 40 سنت رسید.

قیمت طلا به شدت نسبت به نرخ بهره در آمریکا حساس است، زیرا افزایش نرخ بهره موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا و بالا رفتن ارزش دلار می شود.

تورم مصرف کننده در آمریکا در ماه می اندکی افزایش یافته و این نشان می دهد که فدرال رزرو ممکن است به صورت تدریجی به روند افزایش نرخ بهره در سال جاری ادامه دهد.

ادوارد میر، تحلیلگر بازار طلا گفت: «در حالی که نشست فدرال رزرو امروز به اتمام می رسد، ممکن است شاهد کاهش بیشتر قیمت طلا باشیم زیرا ارزش دلار ممکن است افزایش یابد.»

ارزش دلار در برابر ین ژاپن امروز با 0.3 درصد افزایش به بالاترین رقم از 23 ماه می تاکنون رسید و هر دلار آمریکا 110.66 ین به فروش رسید.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.