به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، راینر سیله، مدیر گروه انرژی او ام وی اتریش در خصوص فعالیت های این شرکت در ایران گفت، این شرکت قرار است مطالعات لرزه نگاری را در این کشور به اتمام برساند، اما با توجه به خروج آمریکا از برجام و وضع تحریم های جدید علیه ایران، او ام وی پروژه های بیشتری را در ایران دنبال نخواهد کرد.

وی افزود: «بگذارید با این مسئله روبرو شویم. شما نمی توانید به راحتی در ایران کار کنید... تحریم های آمریکا در مقایسه با هرگونه خسارت احتمالی ای که ممکن است اروپا... پیشنهاد کند، ریسک بسیار بزرگتری را متوجه فعالیت های تجاری او ام وی می سازد.»

امضا کنندگان اروپایی توافق برجام، گفته اند، علیرغم خروج آمریکا خواهان حفظ توافق هسته ای با ایران هستند و به همین منظور ممکن است به شرکت های اروپایی ای که به دلیل فعالیت در ایران از تحریم های آمریکا متضرر می شوند خسارت غرامت کنند.

شرکت او ام وی فعالیت خود در ایران را در سال 2001 به عنوان اوپراتور بلوک اکتشافی مهر آغاز کرد. این شرکت اتریشی در سال 2006 به دلیل تحریم ها فعالیت خود در ایران را متوقف ساخت، اما پس از برجام، چند موافقتنامه برای اجرای پروژه های جدید در ایران به امضا رسانده است.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.