به گزارش «نود اقتصادی» عبدالمجید شیخی، کارشناس اقتصادی با انتقاد از تیم اقتصادی دولت و لزوم استیضاح دولت، اظهار داشت: 5 سال پیش به دولت پیشنهاد دادیم ورود کالاهایی را که تولید داخلی دارند ممنوع کند اما این موضوع صورت نگرفت و بازار از کالاهای وارداتی پر شد، حالا دولت به این نتیجه رسیده که این کار ضروری است و برای کنترل قیمت دلار باید انجام شود اما سوال اینجاست که دیگر تولیدکننده و دلاری مانده است که ورود کالایی که مشابه داخلی دارد به بهانه آن جلویش گرفته شود؟ وی درباره اینکه چرا دولت ابتدا فعالیت صرافی‌ها را متوقف کرد و دلار را 4200 تومانی اعلام کرد ولی در نهایت دوباره بازار ثانویه را راه انداخت، گفت: دولت در سیاست قبلی خود به بن‌بست رسید و باید بازمی‌گشت؛ به صورت کلی دولت با این اقدامات در حال دور خود گشتن است؛ یک کاری را شروع می‌کند نتیجه نمی‌گیرد و دوباره به قبل باز می‌گردد اما هزینه این رفتارهای نابخردانه را مردم پرداخت می‌کنند. این کارشناس اقتصادی درباره بسته «بودجه اضطراری» که اخیرا توسط نوبخت، سخنگوی دولت مطرح شده بود، گفت: آقای نوبخت و دیگر اعضای کابینه تاکنون بالای 10 بسته خروج از رکود طراحی کرده‌اند که به جایی نرسیده است؛ این بسته هم به جایی نمی‌رسد، زیرا رویکرد سرمایه‌داری وجود دارد.
با خون نمی‌شود خون را پاک کرد؛ دولت نمی‌تواند در جامعه و نظام اسلامی راهکار لیبرالی انجام دهد، این کار امکانپذیر نیست. این استاد دانشگاه با نقد تفکر حاکم روی تیم اقتصادی دولت، اظهار داشت: مشکل اصلی اینجاست که آقایانی که در دولت حول حسن روحانی به عنوان وزیر یا مشاور جمع شده‌اند همگی تابع تفکرات غربی هستند، برای آنها فرقی نمی‌کند اقتصاد ربوی شود یا غیرربوی؛ در تفکر آنها عدالت هیچ جایگاهی ندارد و حال امروز اقتصاد نتیجه این تفکر است. شیخی ادامه داد: دولت و اعضای هیات دولتی که کاخ‌نشین هستند هیچگاه درد کوخ‌نشینان را درک نمی‌کنند؛ ما شاهد دولت وعده‌ها هستیم، هر روز وعده جدیدی داده می‌شود اما کسی نمی‌پرسد وعده‌های قبلی چه شد؟ وعده‌های زمان انتخابات چه شد؟
 پیشنهاد برای جذب نقدینگی
این کارشناس اقتصادی ضمن پیشنهاد تجدید نظر درباره مفهوم بانک و وظایف این نهاد، اظهار داشت: باید نهاد بانک را به سمت عقود واقعی اسلامی ببریم و حجم بالای نقدینگی را این چنین مدیریت کنیم. وی افزود: باید نرخ سود بانکی تحققی باشد و برای این کار باید سپرده‌ها به 2 دسته خاص و عام تقسیم شود. سپرده‌های خاص برای پروژه‌های صنعتی باشد تا مردم بتوانند به صورت مستقیم پول خود را تبدیل به سرمایه اولیه تولیدکنندگان کنند.  شیخی ادامه داد: اگر سپرده عام، ترکیب متنوعی از انواع پروژه‌های ریز و درشت باشد و به صورت لحظه‌ای و ساعتی امکان اضافه شدن پروژه‌های جدید وجود داشته باشد می‌توان میانگین سود حاصل از این عملیات‌ها را میزان سود در نظر گرفت.
وی در ادامه اظهار داشت: آمریکا یک کشور جنایتکار است و ترامپ هم چیزی بیشتر از یک دیوانه نیست اما در برابر وعده‌هایی که به مردم در زمان انتخابات داد احساس مسؤولیت کرد و به همه آنها جامه عمل پوشاند؛ نرخ بیکاری در این کشور به زیر 5 درصد رسید و میزان رشد سالانه آنها از 5/3 عبور کرد، این نشان می‌دهد ترامپ هم با تمام دیوانگی‌اش به وعده‌هایش عمل می‌کند. این کارشناس اقتصادی تصریح کرد:  دولت باید در برابر ولنگاری‌ای که امروز در امر واردات رخ داده است بایستد. وهن‌آمیز است که از ترکیه فضولات انسانی وارد می‌کنیم؛ دولت باید پیشگام اجرای اقتصاد مقاومتی باشد.