به گزارش «نود اقتصادی» در حالیکه سناریوی استعفای مسعود نیلی ( فرار رو به جلوی وی) در ساعات اولیه امروز توسط رسانه‌ها افشا و شکست خورد، گروه اقتصادی خبرگزاری مهر، در گزارشی عجیب برای تبرئه مشاور و دستیار ویژه اقتصادی رئیس جمهور به میدان آمد و نوشت: خبر استعفای مسعود نیلی، دستیار ویژه اقتصادی رئیس جمهور در شرایطی منتشر شده که گفته می‌شود وی استعفای خود را مدتها است تقدیم رئیس‌جمهور کرده، اما هنوز مورد پذیرش واقع نشده است.

این خبرگزاری در گزارش کوتاه خود سعی کرده به مخاطب القا کند، نیلی در تصمیمات اقتصادی و اشتباه دولت در ماههای اخیر نقشی نداشته و نوشته است: اختلاف بر سر سیاستگذاری‌های اقتصادی و به خصوص بازار ارز، از جمله دلایل استعفای مسعود نیلی، رئیس موسسه آموزشی نیاوران اعلام شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که مدتها است حضور وی در جلسات دولت کمرنگ شده و وی بیشتر وقت خود را در موسسه نیاوران به کار تحقیقاتی و پژوهشی روتین خود می‌گذراند.

 گفتنی است از روز گذشته که جلالپور رئیس سابق اتاق بازرگانی از استعفای غیررسمی نیلی از دولت خبر داد، رسانه‌های حامی وی یا خبر مذکور را پوشش نداند یا مانند خبرگزاری مهر سعی کرده‌اند به مخاطب القا کنند او استعفا داده اما رئیس جمهور این استعفا را قبول نکرده است.