به گزارش خبرنگار نود اقتصادی، قطار پردیس مشهد - تهران به شماره 375 متعلق به شرکت رجا، ساعت 6:05 دقیقه صبح امروز از مشهد عازم تهران شد.

بر اساس برنامه اعلامی از سوی این شرکت که بر روی بلیط مسافران هم درج شده، ساعت 13:55 دقیقه به عنوان ساعت ورود به ایستگاه راه آهن تهران اعلام شده بود، اما این قطار با حدود 2 ساعت تاخیر و در ساعت 15:50 دقیقه به مقصد رسید. مسئولان قطار در پاسخ به سوال و اعتراض مسافران، توقف های زیاد و سرعت پایین را علت این تاخیر اعلام کردند!

تاخیر دو ساعته در رسیدن این قطار که جزء سرویس های تندرو محسوب میشود، در حالی اتفاق می افتد که قطار مورد اشاره فاقد پزشک همراه، امکانات پذیرایی مناسب و سیستم تهویه متعادل بوده و حتی اشکالات موجود در سرویس های بهداشتی آن باعث گلایه مسافران شد. در یک ساعت پایانی طی مسافت و همزمان با اوج گرفتن گرما، سیستم تهویه قطار کاملا قطع شد و عوامل قطار هم پاسخ قانع کننده ای به مسافران ندادند.

نکته جالب در این ماجرا، استدلال سیستم تلفنی شرکت رجا به تماس مسافران بود که عنوان می کردند، تاخیر به میزان 120 دقیقه (دو ساعت) مشمول دریافت خسارت می شود و اگر میزان تاخیر 118 دقیقه هم باشد، مشمول دریافت خسارت نخواهد شد!

پس از رسیدن قطار شماره 375 رجا به تهران، جمعی از مسافران به دفتر نمایندگی این شرکت در ایستگاه راه آهن تهران مراجعه کرده و خواستار طرح شکایت و دریافت خسارت شدند که مسئولان این دفتر نیز، ضمن دریافت و ثبت شکایت مسافران، وعده پیگیری دادند.