«نود اقتصادی»:هیات وزیران درجلسه  امروز خود" غلامرضا سلیمانی امیری" را به عنوان رییس کل بیمه مرکزی انتخاب کرده است.

پیش ازاین "عبدالناصر همتی" رئیس کل بیمه مرکزی بود که به عنوان سفیر ایران در پکن معرفی شد.

"غلامرضا سلیمانی امیری" دارای دکترای حسابداری از دانشگاه تهران بوده و تا همین چندی پیش مدیرعامل هلدینگ  سرمایه گذاری غدیر بود.

از دیگر سوابق کاری  او می توان به مدیریت بر سازمان اقتصادی کوثر و ریاست برسازمان تامین اجتماعی در دوران اصلاحات  اشاره کرد.

حسن روحانی امروز در جلسه هیات دولت ،بیمه قدرتمند و قوی را بیمه ‌ای با بیشترین پوشش در زندگی روزمره مردم و بنگاه های اقتصادی دانسته و بر تلاش برای کاهش هزینه ‌های مردم از مسیر توسعه حضور بیمه و تکمیل پوشش آن تأکید کرده است.

بیمه مرکزی به‌عنوان یک نهاد ناظر حاکمیتی، وظایف مهمی را برای نظارت بر صنعت بیمه برعهده دارد.

صنعت بیمه در شرایط فعلی یکی از اضلاع سه گانه بازار سرمایه به شمار می رودکه با مشکلات جدی دست و پنجه نرم می کند.

استمرار درجریان اداره دولتی شرکت های بیمه خصوصی، انحصار بیمه گری اتکایی نزد بیمه مرکزی وسبقت نهاد ناظر برای کسب منافع مادی درقیاس با شرکت‌های بیمه‌ای، وضع عوارض متعدد برعملکرد صنعت بیمه،ناکامی در اجرای افزایش سرمایه و توانگری مالی شرکت‌های بیمه ای،تساهل نهاد ناظر در الزام شرکت های بیمه ای برای گرفتن ذخایر کافی و تاخیر در به روز رسانی آیین  نامه 90  از جمله معضلاتی بوده که رمق صنعت بیمه را تا حدودی از آن گرفته.

براین موارد باید، ممانعت از ورود نیروهای جوان و خلاق به صنعت بیمه از سوی تعدادی از مدیران سالخورده و فاقد قوای جسمی کافی را هم افزودکه صنعت بیمه را با پدیده پیرمدیریتی شدیدی،مواجه کرده است.

مدیرانی سالخورده که حضورآنها در مناصب مدیریت اجرایی، لطمات جبران ناپذیری را به صنعت بیمه وارد کرده و با چسبندگی بالای خود، نشان داده اند که هیچ علاقه ای برای وضع حمل قدرت اجرایی به نیروهای جوان، با انگیزه و نوآور موجود درصنعت بیمه ندارند.