«نود اقتصادی»: «انوشیروان محسنی بندپی» امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: برای حمایت از افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد، از ابتدای امسال 14 درصد به حقوق آنها اضافه شد.

وی ادامه داد: در تیرماه امسال 40 هزار نفر از این افراد موفق به دریافت مستمری شدند و تا پایان مردادماه نیز 120 هزار نفر از مجموع این افراد در فهرست مستمری بگیران قرار می گیرند.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره بسته حمایتی از اقشار آسیب پذیر گفت: رئیس قوه مجریه بر حمایت از اقشار کم درآمد تاکید دارند اما زمان دقیق اجرای این طرح مشخص نیست.

وی تصریح کرد: باید توانیم حمایت های اجتماعی را از اقشار کم درآمد تا پایان امسال همچنان ادامه دهیم.

بندپی خاطرنشان ساخت: اقدامات کارشناسی شده درباره بسته حمایتی از اقشار آسیب پذیر را تا پایان هفته به سازمان برنامه بودجه می دهیم و تلاش می کنیم تا پایان شهریورماه امسال، بسته اول در اختیار افراد مشمول قرار گیرد.

وی، بهترین راهکار برای مقابله با فقر را «اشتغال» دانست و گفت: به همین دلیل سرعت بخشی به مشاغل خانگی، روستایی وعشایری در دولت های یازدهم و دوازدهم همواره مورد تاکید بوده است.

بندپی ادامه داد: تاکنون پنج هزار میلیارد تومان برای اجرای 25 هزار طرح مصوب پرداخت شده است که بیش از 90 هزار شغل ایجاد می کند.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: همچنین هفت هزار میلیارد تومان دیگر برای ادامه طرح هایی از این قبیل وجود دارد که می تواند فرصت های شغلی بیشتری ایجاد کند.

وی اضافه کرد: برای تسهیل اخذ تسهیلات مشاغل روستایی، صندوق ضمانت سرمایه گذاری تا سقف 250 میلیون تومان وام ها را ضمانت می کند تا طرح ها زودتر اجرایی شود.

بندپی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی براینکه آیا رییس جمهوری شما را به عنوان وزیر به مجلس شورای اسلامی معرفی می کند، گفت: این از اختیارات رئیس جمهوری است اما به چهار محوری که تعهد کرده ام یعنی «اشتغال فراگیر»، «چابک سازی بنگاهداری با حفظ منافع ذی نفعان»، «تعامل با وزارت بهداشت» و «افزایش مهارت فنی و حرفه ای» پایبندم.