«نود اقتصادی»:رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس،با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت صرافی ها در شرایط تحریم ها استفاده کنیم، گفت: ایجاد محدودیت برای صرافی های بانکی در حالی که خود بانک ها با مشکلات عدیده مواجه هستند به صلاح نیست.

محمدرضا پور ابراهیمی، با تاکید بر ضرورت فعالیت صرافی ها در شرایط فعلی، گفت: با بخشنامه جدید ارزی مقرر شد که صرافی ها کار خود را انجام دهند از این رو ایجاد محدودیت برای آن ها به صلاح نیست.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد محدودیت برای فعالیت صرافی ها یکی از اشتباهاتی بود که در سیاست ارزی قبلی رخ داد، افزود: صرافی ها سال ها در شرایط تحریم نقل و انتقال پولی و ارزی کشور را انجام دادند از این رو نباید مورد محدودیت در فعالیت های خود قرار بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه در بخشنامه ارزی قبلی بانک مرکزی محدودیت های برای صرافی ها قائل شده و قرار بر این بود که برخی از آن ها به تعطیلی کشانده شود، تصریح کرد: ما از اول با این کار مخالف بودیم زیرا این کار منطقی و کارشناسی نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم با‌ بیان اینکه به طور حتم محدودسازی فعالیت صرافی ها به نفع مملکت نیست، گفت: اکنون تمام تلاش ها بر این است که بتوانیم با ایجاد شرایط مناسب از ظرفیت ها برای حوزه ماموریت مربوط به صرافی ها استفاده کنیم.

وی ادامه داد: بنابراین تلاش ما این بود که این اتفاق رخ دهد خوشبختانه در ابلاغیه و بخشنامه جدید ارزی این مهم مطرح شد و اکنون قرار شده که بانک مرکزی نسبت به صرافی های بانکی به نحوی عمل کند که این نوع صرافی ها فعالیت خود را از سر گرفته و تقویت شوند تا بتوانند نقل و انتقال انجام دهند.

پور ابراهیمی افزود: البته اکنون نیز در حال رایزنی هستیم تا بحث معاملات خرد در نقل و انتقال به خارج از کشور از طریق صرافی ها به وسیله کارت های اعتباری و بدون در نظر گرفتن مبالغ نقدی ارز انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت صرافی ها در شرایط تحریم ها استفاده کنیم، گفت: ایجاد محدودیت برای صرافی های بانکی  در حالی که خود بانک ها با مشکلات عدیده مواجه هستند به نظر می رسد به صلاح نباشد.