«نود اقتصادی»- معاون سابق واگذاری سازمان خصوصی سازی گفت که "کرباسیان" وزیر فعلی امور اقتصادی و دارایی، تجربه کافی در زمینه‌های اقتصاد را دارد اما عملکرد خوبی نداشته و برای پذیرش مسئولیت وزارت، افرادی به مراتب قویتر از او وجود دارند و او وزیر خوبی برای وزارتخانه اقتصاد نبوده و ضعیف است.

سید مهدی عقدایی، در گفتگو با «نود اقتصادی» ابراز موافقت کرده که کرباسیان در دوران وزارت خود بر امور اقتصادی و دارایی فعالیت خاصی نداشته و روند واگذاری شرکت‌ها در یکسال اخیر به هیچ وجه مطابق برنامه توسعه حرکت نکرده، چرا که طبق برنامه، امسال باید تمامی شرکت‌ها واگذار می‌شد که این اتفاق نیفتاد.

به گفته وی، در دوران وزارت مسعود کرباسیان، وزیر فعلی امور اقتصادی و دارایی، شرکت و یا سازمان خاصی در راستای خصوصی سازی واگذار نشده که دلیل مهم این امر، ناشی از ترس مدیران سازمان خصوصی سازی و حتی خود کرباسیان از واگذاری‌ها است.

عقدایی تاکید کرده که مدیران نسبت به واگذاری شرکت‌ها ترس داشته و شجاعت لازم را هم ندارند بنابراین عملیات واگذاری‌ها خوابیده است.

معاون سابق واگذاری سازمان خصوصی سازی، مدعی شد که "کرباسیان" وزیر امور اقتصادی و دارایی از ترس جواب دادن، به سمت واگذاری شرکت‌ها  نمی‌رود و کسی که کار نکند،‌ کمتر زیر سوال است!

وی نمره مناسب برای کارنامه عملی کرباسیان در یکسال اخیر از عدد 100 را 50 دانست.

گفته میشود که بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته با وزارت اقتصاد و طبق نامه وزیر، روز یکشنبه به عنوان زمان پیشنهادی برای حضور وزیر اقتصاد در مجلس اعلام شده که با موافقت هیات رییسه مقرر شد جلسه استیضاح در روز یکشنبه ٤ شهریور برگزار شود.