به گزارش «نود اقتصادی» علی سرزعیم معاون وزیر کار در خصوص کاهش ارزش یارانه‌ها در زندگی مردم اظهار کرد: من کمتر خبرنگاری را دیده‌ام که پرسش‏‌اش از مسئولان این باشد که تورم دارد اثر یارانه را صفر می‌کند و دولت با چه راهکاری می‌خواهد آن را برای طبقات ضعیف جبران کند آن هم در شرایطی که بعضی خانواده‌ها با همین یارانه زنده بودند یا مثلاً آقای رشیدپور زمانی که مقابل رئیس جمهوری می‌نشیند از تعرفه خودرو هیبریدی می‌پرسد و از رئیس جمهوری قول می‌گیرد که کاهش یابد یعنی اصلاً پرسش و دغدغه‌اش مسائل دهک‌های پایین نیست. خب، طبقه متوسط هم نگاهش به امثال رشیدپور است. من می‏‌گویم این طبقه آگاهی طبقاتی دارد اما گمراه شده است.

وی در خصوص کوچک شدن طبقه متوسط عنوان کرد: من نمی‌‌دانم طبقه متوسط در حال کوچک شدن است یا نه اما آنچه مطمئن هستم این است که مشمولان فقر در کشور رو به افزایش هستند یعنی دهک‌های بیشتری دارند به زیر خط فقر می‏ روند. مثلاً الآن یک خانواده طبقه متوسط احتمالاً یک فرزند بیکار یا طلاق گرفته دارد. مریض دارد و هزینه‌های درمان خانواده را به خط فقر نزدیک می‏ کند. در شرایط اعمال تحریم‏ ها درآمد سرانه ما به دلار کاهش پیدا می‌کند یعنی تقریباً نصف می‏‌شود.

سرزعیم در باره احتمال دو قطبی شدن جامعه گفت: فکر نمی‌کنم جامعه به این سرعت دو قطبی شود. اگه تحریم‌ها 10 سال طول می‌کشید شاید درگیر این تهدیدها می‏‌شدیم. فکر می‌کنم این تهدیدها یک یا دو سال طول بکشد. اقتصاد دوباره می‌افتد روی روال و پول نفت دوباره بر می‏ گردد.کسی فکر نمی‌کند این تحریم‌ها بتواند با این شدت بیشتر از 10 سال دوام بیاورد. احتمالاً دوران ترامپ تمام می‌شود یا ائتلاف علیه ایران گسسته می‌شود. به‌نظر نمی ‏رسد این ائتلاف علیه ایران با ثبات باشد.