به گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف شهر تهران، اظهار کرد: بازار بزرگ تهران از فردا (سه شنبه ۲۷شهریور) تعطیل می شود. اما این روال هر ساله بازار بوده و هیچ مشکلی برای مردم در تأمین کالاهای مورد نیازشان ایجاد نمی شود.

وی افزود: بازار تهران شامل بازار بزرگ و تقریبا همه صنوف آن در این ایام تعطیل هستند. اما دیگر خیابان ها و مغازه ها فعال بوده و به کار خود ادامه می دهند و جنس و کالا در این واحدهای صنفی به اندازه این چند روز وجود دارد.

رئیس اتاق اصناف شهر تهران گفت: از سوی دیگر کالاهای اساسی مورد نیاز مردم که اقلام خوراکی هستند در خیابان انبار نفت و میدان محمدیه تهران به صورت عمده فروشی عرضه می شود که در واقع بورس این محصولات است و آنها هیچ وقت تعطیل نمی شوند و حتی روز عاشورا نیز فعال هستند.

در ادامه علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران گفت: بازار بزرگ تهران حتی قبل از انقلاب هم روالش اینگونه بوده که در روزهای پایانی دهه اول محرم تعطیل شده و بازاریان به مساجد، تکایا و هیات های مذهبی خود برای عزاداری می رفتند و از سوی دیگر نیز هیات های دیگر هم به بازار تهران وارد می شدند؛ بنابراین جای هیچ نگرانی وجود ندارد، چرا که همیشه اینگونه بوده و مشکلی هم به وجود نیامده است.

وی افزود: برخی به دنبال حاشیه سازی و بهم زدن جو و فضای بازار برای سودجویی و تخلف هستند، اما باید گفت که تعطیلی چند روزه بازار هیچ تاثیری در قیمت ها و وضعیت بازار نمی گذارد و مردم نگران نباشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.