«نود اقتصادی»- رییس پلیس فتای تهران بزرگ خبر داده که پرونده شرکت تجارت الکترونیک ثامن یا همان "سکه ثامن" در مراحل تحقیقات اولیه خود بوده و چند نفر شاکی هم دارد و افزوده است که اگر فردی شکایتی دراین خصوص دارد باید در دادسرای جرایم رایانه‌ای شکایت خود را مطرح کند تا پرونده آنها برای رسیدگی در دستور کار قرار گیرد.

سرهنگ تورج کاظمی در گفتگو با «نود اقتصادی» با بیان اینکه موضوع این سایت در حال بررسی بوده، ابراز امیدواری کرد که پس از احضار گردانندگان سایت مذکور وضعیت آن مشخص شود.

از یکی دو روز گذشته ، رسانه‌ها گزارش داده‌اند که خریداران شرکت تجارت الکترونیک ثامن که با نام سکه ثامن فعالیت داشته طی روزهای اخیر امکان برداشت وجوه سرمایه‌گذاری خود را نداشته و کسی هم پاسخگوی آنان نیست.

گفته می‌شود که شرکت "تجارت الکترونیک ثامن" پس از تلاطم‌های شدید بازار ارز و سکه کشور با هدف تسریع در فرآیند خرید و فروش و مبادله سکه به‌ صورت آنلاین، فعالیت خود را گسترش داده حال آنکه در روزهای اخیر با مشکلاتی در بازپرداخت وجه خریداران خود مواجه شده که این مسئله سبب شده جمع زیادی از مشتریان این شرکت، اقدام به تنظیم شکایت علیه مدیران آن کنند.