حامد مظاهریان معاون وزیر راه و شهر سازی در گفت وگو با خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه تحولات رخ داده از ماه های پایانی سال گذشته در بازار مسکن  متأثر از تغییرات  بازارهای موازی بوده است، گفت: تحولات و نوسانات ایجاد شده در بازارهای موازی باعث شده که ثبات و تعادل در بازار مسکن  تحت تأثیر قرار گیرد.

 وی ادامه داد: سال گذشته در چهار شاخص حوزه مسکن رشد داشته ایم تعداد پروانه های صادره و ارزش افزوده بخش ساختمان پس از مدتی نسبتا طولانی روند مثبتی داشته است.

مظاهریان از شیب ملایم رشد در شاخص های بخش مسکن خبر داد و گفت: در سال  1396 تعداد پروانه های صادره حدود  6 درصد افزایش و ارزش افزوده ساختمان ها بعد از 5 سال حدود  1.2 درصد رشد داشته است.


بیشتر بخوانید: وضعیت بازار مسکن در نیمه دوم سال چگونه خواهد بود؟ 


معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: روند مثبت شاخص ها حاکی از آن است که مواجهه قیمت مسکن با شیب ملایم افزایشی در دو سال آینده محتمل ترین گزینه است.

وی با بیان اینکه تلاش می کنیم که بازار مسکن همچنان یک بازار مصرفی باشد، افزود: مسکن نباید تبدیل به یک بازار سفته بازی شود چرا که در این حالت همچون بازارهای طلا و ارز دستخوش عدم تعادل و بی ثباتی خواهد شد.

مظاهریان با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در بازارهای موازی بازار مسکن را تحت تأثیر قرار داده است، تصریح کرد: در صورتی که این بازارها به یک نرخ ثابت برسند پیش بینی  بازار مسکن در آینده تسهیل و واقع بینانه تر خواهد شد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه کاهش قیمت  مسکن پیش بینی نمی شود، گفت: در حال حاضر بازار مسکن در مقایسه با سایر بازارهای موازی مانند ارز و سکه از لحاظ سرمایه گذاری عقب تر است بنابراین بعید به نظر می رسد که کاهش قیمت در مسکن رخ دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.