عباس کرباسی،  عضو کمیسیون فنی و قیمت گذاری اتحادیه بنکداران مواد غذایی در گفتگو با خبرنگار «نود اقتصادی» بیان داشت: قیمت گوجه فرنگی از روز گذشته تا امروز به نصف رسیده، بنابراین باید قیمت رب گوجه فرنگی نیز کاهش یابد زیرا قیمت کنونی این محصول در بازار منطقی نیست.
وی افزود: رب گوجه فرنگی قیمتش دو برابر شده و به 12 تا 17 هزار تومان رسیده است و برند خوشاب بیشترین سهم در این به هم ریختگی بازار را دارد زیرا قیمت کالایش را بالا می بردو بالتبع آن شرکت های دیگر نیز قیمت های خود را افزایش می دهند و به این ترتیب بازار آشفته می شود.
وی با بیان این مطلب که روغن از دیگر کالاهایی است که افزایش قیمت داشته، گفت: قیمت روغن 5 کیلویی از 21 هزار تومان به 27 هزار تومان رسیده است. قیمت محصولات سلولزی هم مجددا بالا رفته و هر بسته دستمال کاغذی 200 برگی به 5 هزار تومان رسیده است.
وی ادامه داد: گرانی به تیغ و ژیلت هم رسیده به طور مثال قیمت بسته 100 عددی آن از 22 هزار به 60 هزار تومان رسیده است.باطری قلمی هم قیمتش 4 برابر شده و هر بسته 4 عددی از 1150تومان به 4500 تومان رسیده است.
کرباسی گفت: اسپری خوشبوکننده، محصولات ضد عرق و شوینده های خارجی قیمت هایشان سرسام آور شده و حدود دو برابر بالا رفته به طور مثال مام برند نیوآ از 13 هزار تومان به 24 هزار تومان رسیده است.
وی در پایان با انتقاد از عملکرد تعزیرات و همچنین سازمان حمایت خاطرنشان کرد: معلوم نیست در بازار چه خبر است، شرکت ها هر بار که کالا می آورند بر روی قیمت آن می کشد و کسی هم نیست که بر آن ها نظارت کند.

 

مصاحبه: نسیم اسدپور