به گزارش «نود اقتصادی» حسین راغفر در گفتگوی رادیویی با اشاره به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم، گفت: در مورد این کنوانسیون اختلاف نظرهای جدی وجود دارد. خوشبختانه در مناظرات انتخابات آمریکا این موضوع مطرح شد که چه کسانی گروه های تروریستی مانند داعش و حتی طالبان را ایجاد کردند و این مسئله شناخته شده ای است اما موضوع این است که ابزارهای تبلیغاتی در دنیا در دستان آن ها است.

این اقتصاددان اصلاح طلب عنوان کرد: اروپایی ها نیز برای گفت وگو با ایران قبلا تعهداتی که آمریکا به دنبال آن است، از ایران می خواهند و همان طور که رئیس جمهور فرانسه نیز اعلام کرده بود، به زودی شرط هایی از جمله حذف برنامه موشکی برای ادامه همکاری اقتصادی با ایران ایجاد خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: نخستین پولشویی دنیا در خود آمریکا در دهه های 50 رخ داد. بعضی از ایالت های آمریکا مانند «دنور» به پولشویی معروف هستند. همچنین انگلستان یکی از بزرگترین پولشویی های دنیا را در اختیار دارد؛ در جزیره ای به نام «جرزی» دو برابر کل گردش مالی سوئیس پولشویی انجام می شود. همچنین اسرائیل نیز شناخته شده است که پول های کثیف را می گیرد و پول را جای دیگری تحویل می دهد.

راغفر تاکید کرد: ایران باید انتخاب کند که از این شبکه مالی جهانی دور بماند و یا اینکه خودمان را با مناسباتی که برای جهان ترسیم کرده اند، تطبیق دهیم.

وی البته هشدار داد: آن ها پس از تصویب این طرح فشار خواهند آورد که حزب الله یک گروه تروریستی است و این موضوع انتها نخواهد داشت و نظام تصمیم گیری باید در این مورد تصمیم بگیرد.

محمد سعید جباری