به گزارش «نود اقتصادی» رئیس کل اسبق بانک مرکزی در ارتباط با تحولات اخیر در بازار ارز و کاهش قیمت دلار خاطرنشان کرد: اگر دولت سیاست‌های اقتصادی صحیح و سنجیده اتخاذ کند بازار به سمت ثبات آرامش و اجتناب از نوسانات شدید حرکت می کند .

این کارشناس مسائل اقتصادی با انتقاد از برخی از سیاست های ارزی و مالی کشور در چند ماه اخیر اظهار کرد: انکار بازار آزاد ارز، از سوی دولت در تشدید نوسانات ارز موثر بود و این نوسانات باعث شد که مردم برای حفظ سرمایه خود اقدام به تبدیل دارایی هایشان به ارز کنند و این منجر به افزایش تقاضا در بازار ارز شد .

طهماسب مظاهری با بیان اینکه  اعمال برخی از سیاست‌های نسنجیده و مصاحبه های غیر دقیق ، در افزایش نگرانی های مردم و تشدید  هجوم آنها به بازار ارز موثر بود ،خاطرنشان کرد: در چند هفته اخیر ،خوشبختانه می بینیم که سیاست های غیر دقیق و لحظه ای ، جای خود را به سیاست های  پخته و سنجیده داده است و ارسال علائم این سیاست های سنجیده به بازار ارز، باعث شده که تا حدودی نوسانات موجود در این بازار  کاهش پیدا کند .

رئیس کل اسبق بانک مرکزی با بیان اینکه وقتی قیمت ارز تعادل داشته باشد ،صادرات نیز افزایش پیدا می کند و از طرف دیگر ،این زمینه برای تولیدکنندگان داخلی فراهم می شود که بتوانند با تولید کالاهای با کیفیت با کالاهای خارجی رقابت کنند، گفت :در چهار سال اول دولت آقای روحانی شاهد اعمال سیاست سرکوب ارزی بودیم ، بعد از برگزاری انتخابات، این سیاست رها شد و نتیجه آن به وجود آمدن نوسانات شدید در بازار ارز شد .

مظاهری با بیان اینکه در حال حاضر نرخ ارز در کشور بالاتر از نرخ تعادلی است تصریح کرد : نرخ تعادلی ارز  را بانک مرکزی مشخص می کند و باید این بانک، این نرخ را اعمال کند نه اینکه بخواهد آن را اعلام  و رسانه ای کند.