«نود اقتصادی»:محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس؛ با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد لایحه ده درصدی اجاره بها را به مجلس ارائه کرد گفت: متأسفانه این پیشنهاد هنوز در حد حرف باقی مانده و در پیچ و خم کمیسیون های تخصصی متوقف شده است.

وی ادامه داد: متأسفانه بازار مسکن هنوز در هاله ای از ابهام و رکود بسر می برد و در صورتی که نتوانیم ابزارهای نظارتی درستی برای این بازار به کار گیریم با افزایش شدید قیمت روبه رو خواهیم شد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: باید زمینه تولید مسکن را در کشور فراهم و عرضه و تقاضا را به تعادل برسانیم.

وی با بیان اینکه متأسفانه آمارها نشان می دهد که  میزان تولید مسکن نسبت به سال های گذشته روند نزولی داشته است گفت: اگر تولیدکنندگان مسکن همین روال را ادامه بدهند در آینده ای نزدیک بازار مسکن مشکل افزایش قیمت را شاهد خواهد بود.

رضایی از افزایش شدید قیمت های مصالح ساختمانی خبر داد و گفت: متأسفانه علاوه بر افزایش قیمت مصالح ساختمانی از جمله میلگرد، فولاد و آهن آلات با احتکار مصالح ساختمانی روبه رو هستیم که این خود بازار ساخت و ساز را تحت تأثیر قرار داده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تأکید کرد: دولت باید سیاست های جدیدی را برای بازار مسکن به کار گیرد زیرا که در چنین وضعیتی نظارت تنها مشکل گشای بازار مسکن نخواهد بود.