«نود اقتصادی»:برای سومین بار طی 8 ماه اخیر است که شرکت ترکیه ای کوزو پروژه های مسکن مهر فاز 11 شهر پردیس را متوقف می کند. اوایل بهمن ماه سال گذشته شرکت ترکیه ای کوزو  شرکت ترکیه ای کوزو به دلیل اختلافات مالی با شرکت عمران پردیس از تحویل واحدهای مسکن مهر این شهر به مردم خودداری کرده بود. در آن زمان گفته شد که  شرکت مذکور برای تحویل این واحدها  درخواست حدود 20 میلیارد تومان را از شرکت عمران پردیس کرده است.

در ادامه یک ماه بعد یعنی اوایل اسفند سال گذشته اختلافات مالی گریبان واحدهای نیمه تمام مسکن مهر فاز 11 پردیس را گرفت و عملا فعالیت در این پروژه از سوی شرکت کوزو متوقف شد. تداوم اختلافات مالی با شرکت عمران پردیس دلیل این اقدام عنوان شد.

اوایل اردیبهشت امسال نیز متقاضیان مسکن مهر از تعطیل شدن سایت کوزو (فاز 11) پردیس و بلاتکلیفی واحدهای آماده تحویل خود خبر دادند.یکی از متقاضیان طرح مهر در این باره به تسنیم، گفت: دیروز (دوم اردیبهشت 97) برای رسیدگی به وضعیت واحد مسکن مهر به همراه تعدادی از متقاضیان بهپردیس رفتیم که شرکت عمران اعلام کرد کارگاه مسکن مهر کوزو تعطیل شده است.

وی با بیان این که با یادآوری این که سه سال است که قسط واحد مسکن مهر را می پردازم، تصریح کرد: این در حالی است که هنوز واحد مذکور را تحویل نگرفته ام و ماهانه حدود 300 هزار تومان قسط پرداخت می کنم. سال گذشته شرکت عمران پردیس به متقاضیان اعلام کرد حدود 12 میلیون تومان برای تحویل واحد واریز کنند که این کار را انجام دادیم، اما متاسفان امروز می گویند کوزو رفته است.

وی ادامه داد: شرکت عمران می گوید اختلاف با شرکت ترکیه ای کوزو را از داوری بین المللی پیگیری خواهیم کرد.

سایت مسکن مهر کوزو پردیس تعطیل شد

کوزو اختلاف با عمران پردیس را تایید کرد

سایت مسکن مهر کوزو ترکیه در پردیس تعطیل شد

امتناع شرکت ترکیه ای کوزو از تحویل مسکن مهر به مردم

به گزارش تسنیم، در حالی دشمن شماره یک طرح مسکن مهر از وزارت راه و شهرسازی خداحافظی کرده و رئیس جمهوری، محمد اسلامی را به عنوان سرپرست منصوب کرده که خبر می رسد فعالیت های عمرانی در فاز 11 مسکن مهر پردیس متوقف و این پروژه تعطیل شده است.

اسلامی امروز از رایزنی با سران سه قوه برای حل مشکلات مسکن مهر تاکید کرده است؛ به نظر می رسد وزیر آینده راه و شهرسازی کار بسیار سختی برای اتمام مسکن مهر پیش رو دارد. این سختی در مسکن مهر پردیس به دلایلی از جمله انتصاب مدیران ناکارآمد در دولت یازدهم و تاثیر بسیار منفی آن در عملکرد پیمانکاران دو چندان خواهد بود.