«نود اقتصادی»- رئیس سابق مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از نامه تشکر آمیز ۱۶۷ نماینده مجلس شورای اسلامی خطاب به عباس آخوندی وزیر مستعفی راه وشهرسازی ابراز تعجب کرده و اعلام داشت که قبل از برخورد با عباس آخوندی، باید مجلس را مورد سوال قرار داد و بابت آن تاسف خورد!

۱۶۷ نماینده خانه ملت با امضا نامه‌ای از تلاش‌های عباس آخوندی، وزیر مستعفی راه و شهرسازی در دوره پنج ساله این وزارتخانه تقدیر کرده و افزوده‌اند: توفیقات مذکور با توکل به خداوند متعال، توسل به ائمه اطهار، قانون مداری، برنامه محوری دانش پایه، صداقت و ریسک پذیری بالای مدیریتی، تعامل موثر با نمایندگان مردم شریف، اهتمام به اجرای تکالیف قانونی برنامه ششم توسعه، به کارگیری مدیران متعهد، ایجاد فضای رقابتی و شفاف سازی معاملات دولتی از طریق گردش آزاد اطلاعات که از برجسته ترین ویژگی‌های شما بوده محقق شده که توجه به آنها در هر دوره مدیریتی یقینا منشأ تحولات گسترده در توسعه و عمران کشور خواهد شد!

در همین ارتباط، سید محمود فاطمی عقدا به «نود اقتصادی» گفت رفتار مجلسی که سه بار عباس آخوندی را استیضاح کرده و بعد چنین نامه‌ای برای تقدیر از آن می‌نویسند علامت سوال دارد و مردم باید در انتخاب این نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی دقت بیشتری به خرج دهند.

وی پرسیده است که اگر عباس آخوندی، وزیر مستعفی راه و شهرسازی عملکرد خوب و موثری داشته پس چرا مانع از استعفای آخوندی نشدند و او را نگه نداشته‌اند و خود پاسخ داده که از مجلسی که آخوندی را چند دوره استیضاح کرده، نوشتن چنین نامه‌ای جای تعجب دارد.

فاطمی عقدا تصریح کرده که به رکود رساندن مسکن و ضربه‌ای که اقتصاد از رکود مسکن در دوره آخوندی خورد را نمی‌توان نادیده گرفت و عباس آخوندی در حوزه دیگر هم موفقیت یا عملکرد خاصی نداشت.

به گفته وی بازآفرینی بافت‌های ناکارآمد شهری که در نامه نمایندگان مجلس که به عنوان عملکرد آخوندی آمده از سال‌های گذشته هم در یک سازمان مستقل در وزارتخانه راه و شهرسازی وجود داشته و چیز جدیدی نیست.