«نود اقتصادی»:«حامد رضا اسماعیلی» در باره اقدام برای قطع سیم کارت های شخصی ارسال کننده پیامک تبلیغاتی گفت: روند قطع چنین سیم کارت هایی با افزایش طرح شکایت از سوی کاربران و از حدود هشت ماه پیش آغاز شده است .
وی افزود: روند قطع سیم کارت های شخصی ارسال کننده پیامک های تبلیغی ادامه دارد و به عدد 22 هزار و 190 سیم کارت تا عصر امروز رسیده است.
بررسی تارنمای سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نشان می دهد تعداد سیم کارت های شخصی ارسال کننده پیامک تبلیغی در حالی امروز به بیش از 22 هزار رسیده است که این عدد تا عصر چهارشنبه (دوم آبانماه) 21 هزار و 929 سیم کارت شخصی بوده است.
تعداد سیم کارت های شخصی ارسال کننده پیامک تبلیغاتی تا عصر امروز نشان دهنده کاهش افرادی است که از سیم کارت خود اقدام به ارسال پیامک تبلیغاتی می کنند.
رسیدگی به روند ارسال پیامک‌های تبلیغاتی از سیم‌کارت‌های شخصی از چند ماه قبل آغاز شده است که در جهت رعایت حقوق شهروندان انجام می شود.
«حسین فلاح جوشقانی » رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هیجدهم اردیبهشت ماه امسال و در گفت و گو با ایرنا از طراحی سامانه ای خبر داد که با اجرای آن، اپراتورها ملزم می شوند به مشترکانی که از سیم کارت های شخصی پیامک تبلیغاتی دریافت می کنند، بسته تشویقی ارایه کنند.
وی با بیان اینکه اکنون بیشتر پیامک های تبلیغی از سیم کارت های شخصی ارسال می شود، گفت: فرآیندی طراحی شده که بر اساس آن اپراتورها موظف به برخورد با دارندگان این سیم کارت ها شده اند.
وی توضیح داد: اپراتورهای تلفن همراه کشور موظفند با رفتار شناسی صاحبان سیم کارت های ارسال کننده تبلیغات و شناسایی ارسال کنندگان مداوم پیامک تبلیغی، اقدام های لازم را برای برخورد با آنها انجام دهند.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران چهاردهم مهرماه امسال گفت: برنامه نرم افزاری تلفن همراه برای رسیدگی به شکایت مشترکان ارتباطات و فناوری اطلاعات با قابلیت اطلاعات دهی و اطلاعات گیری راه اندازی می شود.
فلاح جوشقانی در نشست خبری در نوزدهمین نمایشگاه صنایع مخابرات و اطلاع رسانی افزود: برنامه نرم افزاری تلفن همراه (اپ موبایلی) این قابلیت را دارد تا مشترکان، کمبودهای پوشش شبکه اپراتورهای تلفن همراه را در لحظه گزارش کنند و علاوه بر آن از تحت پوشش بودن هر نقطه اطلاع کسب کنند.
وی ادامه داد: مشترکان می توانند شکایت های خود را نیز به صورت لحظه به لحظه از اپراتورها در این برنامه ثبت کرده و گزارش آن را دریافت کنند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان ساخت: برنامه نرم افزاری تلفن همراه در کنار سامانه 195 که مبتنی بر نقشه است، تلاش دارد شفایت بیشتری در بخش خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد کند.
فلاح جوشقانی ادامه داد: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در راستای تحقق دسترسی آزاد به اطلاعات، بهمن ماه سال گذشته به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات پیوسته است.