«نود اقتصادی»:مرتضی لطفی 26 مهرماه سال 96 به عنوان مدیر عامل شستا انتخاب شد، وی یکی از مهره‌های موثر خانه کارگر در زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که از سال 92 و همزمان با وزارت علی ربیعی پست‌های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را یکی پس از دیگری در نوردید. لطفی قبل از سال 92 تنها مدیرعامل سیمان آبیک بود ولی از 92 تا 96 به لطف نزدیکی به علی ربیعی و خانه کارگر چنان رشد کرد که اکنون بر بزرگترین کارتل اقتصادی ایران حکمرانی می‌کند.

پیرامون مرتضی لطفی ابهامات مختلفی وجود دارد که لازم است وی به این ابهامات پاسخ دهد:

مرتضی لطفی سال 94 و برای انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه خرمشهر کاندید شده بود اما وی در همان ابتدا و توسط هیئت اجرائی انتخابات رد صلاحیت شد. تلاش زیاد و لابی گسترده لطفی برای گرفتن تایید صلاحیت بی نتیجه ماند و صلاحیت وی هیچگاه تایید نشد. «نود اقتصادی» از او درخواست میکند وی علت این رد صلاحیت را شفاف سازی کند. همچنین اینکه آقای شریعتمداری وزیر کار نیز پاسخ دهند که چگونه فردی که در انتخابات مجلس رد صلاحیت شده اکنون بر بزرگترین شرکت سرمایه‌گذاری ایران تکیه زده است؟

وی طبق اعلام در سایت خودش متولد 12 بهمن ماه 1334، یعنی 63 ساله است.

وی از همان سال 62 در سازمان بنادر و کشتیرانی استخدام شد.

چگونه فردی با این میزان سابقه و سن هنوز بازنشسته نیست؟

مدرک تحصیلی لطفی کارشناسی حقوق و کارشناسی ارشد کسب و کار است، عمده سوابق وی قبل از سال 92 نیز فرهنگی بوده که از جمله می‌توان به حضور در روزنامه کار و کارگر به عنوان مدیر مسئول و مسئولیت فرهنگی بنیاد نخبگان و مهاجرین اشاره کرد، شستا نیز یک مجموعه عظیم اقتصادی است که نیازمند حضور فردی توانمند و اقتصاددان است. عدم تطابق سوابق تحصیلی او با سمت مذکور چگونه قابل توجیه است؟