محسن صالحی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد زمان افزایش قیمت خودرو در روزهای آینده گفت: در این مورد بی‌اطلاع هستم و افزایش قیمت‌ها را شدیداً تکذیب می‌کنم.

معاون امور صنایع وزارت صنعت در پاسخ به این سؤال که اما مطالبی به نقل از شما در برخی رسانه‌ها آمده مبنی بر اینکه قیمت‌ جدید خودروهای داخلی در ابتدای هفته آینده اعلام می‌شود، بیان داشت: مطالبی که از قول من در رسانه‌ها درج شده، حرف‌های من نبوده است.

وی در پاسخ به این سؤال که چه برنامه‌ای برای افزایش قیمت خودرو با توجه به درخواست‌های متعدد خودروسازان وجود دارد، گفت: از مسئولان مربوطه بپرسید.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، همچنین در پاسخ به این سؤال که شما هم به عنوان یکی از مسئولان مربوطه هستید، گفت: از مسئولانی که ان‌شاءالله منصوب می‌شود، بپرسید.

صالحی‌نیا در پاسخ به این سؤال که منظور شما مسئولی است که قرار است، جایگزین شما در وزارت صنعت شود، گفت: کسانی که مرتبط با این قضیه هستند.

به گزارش فارس، در روزهای اخیر برخی رسانه‌ها به نقل از صالحی‌نیا نوشتند که قیمت نهایی خودروهای داخلی در روزهای شنبه و یکشنبه 26 یا 27 آبان ماه با در نظر گرفتن همه جوانب کار از جمله قیمت‌های تمام شده خودروسازان و در نظر گرفتن حق و حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام می‌شود.

پیرو انتشار این مطالب روابط عمومی وزارت صنعت اعلام کرد، تاکنون هیچ تصمیمی مبنی بر تغییر قیمت خودرو از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اتخاذ نشده است، طبیعتاً وزارت صمت بر اساس پیشنهادات احتمالی در موعد مقرر تصمیمات لازم را اتخاذ و اعلام خواهد کرد.

این خبر می‌افزاید: محمدرضا کلامی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تأمین و توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت در مورد قیمت خودرو گفته است که وزیر صمت اعلام کرده است که بسته‌ای برای قیمت خودرو تنظیم شود و باید خدمات پس از فروش و ارتقای کیفیت خودرو نیز در آن دیده شود.

همچنین محمدرضا سروش مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از مسئولان مربوطه خواسته بود تا در اسرع وقت مبحث قیمت عادلانه خودرو بررسی شود و زودتر در این مورد تصمیم‌گیری شود.

وی اظهار داشت: با توجه به افزایش قیمت دلار و عرضه محصولات این شرکت با قیمت کمتر از قیمت تمام شده سرمایه در گردش این گروه خودروسازی دچار چالش جدی شده است.

انتهای پیام/ب

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.