رضا سالمی مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران در گفت وگو با خبرنگار  صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت تخم مرغ وارداتی اظهار کرد: طبق روال همه ساله، افزایش تقاضا بعد از ایام محرم و صفر منجر به نوسان قیمت تخم مرغ در بازار شده است.

 

وی افزود: تاخیر در خروج مواد اولیه کارخانه های صنعتی و ازدیاد تقاضا از سوی شیرینی فروشی ها موجب شد در هفته اخیر قیمت تخم مرغ افزایش چشمگیری داشته باشد.

 

سالمی ادامه داد: توزیع تخم مرغ های وارداتی در سطح میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای به طور متوسط کاهش ۵۰۰ تومانی نرخ هر کیلو تخم مرغ در بازار را به همراه داشته است.

 

این مقام مسئول از آغاز توزیع گستره تخم مرغ های وارداتی در بازار خبر داد و گفت: تخم مرغ های وارداتی از روز گذشته در سطح فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار در سطح وسیعی با نرخ هر شانه ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان توزیع می شود.

 

وی درباره آخرین وضعیت قیمت مرغ در بازار افزود: هم اکنون دامنه قیمت هر کیلو مرغ ۹ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار و ۲۰۰ تومان است که با وجود افزایش هزینه های تولید، کشتار و... این نرخ واقعی است.


بیشتر بخوانید: دام زنده به کشورهای عربی قاچاق می شود/ قیمت هر کیلو شقه گوسفندی 61 هزار تومان

سالمی با اشاره به اینکه نیازی به عرضه مرغ منجمد در بازار نداریم، بیان کرد: البته اگر قیمت مرغ با افزایش غیر منطقی در بازار روبه رو شود، پشتیبانی امور دام برای جلوگیری از افزایش قیمت اقدام به توزیع مرغ منجمد در بازار خواهد کرد.

 

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان از عرضه گوشت منجمد گوساله وارداتی خبر داد و گفت: عرضه گوشت منجمد وارداتی با نرخ مصوب هر کیلو ۲۹ هزار تومان روند نزولی قیمت گوشت گرم داخلی در بازار را به همراه داشته است.

 

وی در پایان نرخ هر کیلو گوشت گرم داخلی را ۵۷ تا ۵۸ هزارتومان اعلام کرد و افزود: با استمرار روند توزیع گوشت منجمد وارداتی پیش بینی می شود که روند کاهش قیمت گوشت در بازار ادامه داشته باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.