اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران، از کاهش ۱۵ درصدی قیمت موز و خیار خبر داد و گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو موز ۸ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار و ۵۰۰، خیار بوته ای یک هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و خیار گلخانه ۲ تا ۵ هزار تومان است.

وی قیمت هر کیلو انار را ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هر کیلوگرم انگور بی دانه زرد ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار، انگور بی دانه قرمز ۵ تا ۱۱ هزار، پرتقال جنوب ۴ تا ۹ هزار، پرتقال شمال یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰، خرمالو شمال ۲ تا ۵ هزار، خرمالو کن ۴ تا ۸ هزار، سیب لبنانی قرمز ۳ تا ۹ هزار و سیب لبنانی زرد ۴ تا ۹ هزار تومان است.

کارگر با اشاره به نرخ سایر میوه ها در بازار بیان کرد: هر کیلو کیوی با نرخ ۴ تا ۸ هزار، گریپ فروت تو سرخ ۳ تا ۵ هزار، لیموشیرین ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار، نارنگی یافا ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار، نارنگی انشو ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰، هندوانه ۸۰۰ تا یک هزار و ۷۰۰ و خربزه ۲ تا ۵ هزار تومان در میدان میوه و تره بار عرضه می شود.


بیشتر بخوانید: مشکلی در تنظیم بازار میوه شب عید نداریم/رشد 20 درصدی تولید مرکبات در سال جاری


رئیس اتحادیه میوه و سبزی قیمت هر کیلو بادمجان قلمی را ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هر کیلوگرم بادمجان گلخانه ای ۳ تا ۶ هزار و ۵۰۰، پیاز زرد یک هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰، پیاز قرمز یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۷۰۰، ترب سفید یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰، چغندر رسمی ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰، سیب زمینی ترشی ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار، سیب زمینی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار، سیر خشک ۴ تا ۸ هزار، شلغم یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۷۰۰، فلفل تند ریز ۳ تا ۶ هزار و فلفل دلمه سبز ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی ادامه داد: هم اکنون قیمت هر کیلو کاهو پیچ سالادی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار، کاهو رسمی یک هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰، کرفس یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰، کدو مسمایی یک هزار و ۸۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰، کدو حلوایی یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۸۰۰، کلم بروکلی ۳ تا ۶ هزار، گلم کلم یک هزار تا ۲ هزار، لوبیا سبز ۳ تا ۵ هزار و هویج یک هزار و ۸۰۰ تا ۳ هزار و ۶۰۰ تومان است.

کارگر نرخ هر کیلو گوجه فرنگی بوته ای را ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو گوجه فرنگی گلخانه ۵ تا ۱۲ هزار تومان است که متاسفانه نسبت به هفته اخیر به سبب کمبود عرضه، کاهشی نداشته است.

به گفته کارگر، نرخ هر کیلو سبزی جور (پلو، آش، قورمه) یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ و سبزی خوردن ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان اعلام کرد.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران در پایان تصریح کرد: با توجه به افزایش تقاضا در آستانه شب یلدا پیش بینی می شود که قیمت میوه به طور مقطعی با نوساناتی روبه رو شود.