«نود اقتصادی:»دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: منطقه آزاد انزلی در دولت تدبیر و امید با توسعه و تکمیل زیرساخت های صنعتی، بندری و گردشگری به الگوی توسعه و کانون فعال اقتصادی در شمال کشور تبدیل شده است.

مرتضی بانک ادامه داد: تمامی طرح هایی که در دو بازدید قبلی حضرتعالی از این منطقه آغاز شده بود همانند بندر کاسپین، بزرگترین آکواریوم کشور با سرمایه گذاری خارجی و بزرگترین اسکله تفریحی مارینا با اهتمام و تلاش همکارانم در این منطقه افتتاح و در حال بهره برداری است.

بانک  به طرح های آماده افتتاح در این منطقه اشاره کرد و گفت: هشت سیلو با ظرفیت ۳۰ هزار تن با سرمایه گذاری ۳۵۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی و ایجاد اشتغال برای ۲۰ نفر در پسکرانه مجتمع بندری کاسپین، دو انبار سرپوشیده با ظرفیت ۱۰ هزار مترمربع و سرمایه گذاری ۱۷۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی با اشتغالزایی ۲۰ نفر، چهار دستگاه مخزن روغن با ظرفیت ۱۴۱۰۰ متر مکعب با هزینه ۱۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی و اشتغال ۱۰ نفر، چهار طرح سرمایه گذاری تولیدی در بخش های پوشاک، مزرعه پرورش آبزیان، تولید MDF  با روکش ملامین، تولید آب آشامیدنی طعم دار و بسته بندی و فرآوری دانه خوراکی با حجم سرمایه گذاری حدود ۱۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی و اشتغالزایی ۸۰ نفر از جمله پروژه هایی است که در منطقه آزاد انزلی به بهره برداری رسید.

مشاور رییس جمهور ادامه داد: فاز جنوبی مجتمع تجاری برند سنتر با مساحت ۱۳۷۰۰ متر مربع و اشتغالزایی ۲۵۰ نفر از سوی بخش خصوصی با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد ریال نیز از پروژه های تجاری و خدماتی است که در این سفر افتتاح شد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ادامه با اشاره به اینکه با حمایت های سازمان منطقه آزاد انزلی بسیاری از واردکنندگان پوشاک در این منطقه به تولیدکنندگان این صنعت تبدیل شده اند گفت: ظرفیت های تولیدی در منطقه آزاد انزلی در چند سال گذشته افزایش یافته است و جریان حمایت از تولید کالای ایرانی و تبدیل واردکننده به صادرکننده نشان دهنده موفقیت این منطقه در اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی است.

وی گفت: تمامی این پروژه ها با سرمایه گذاری 2 هزارو 919 میلیارد ریالی (290 میلیارد تومان) توسط بخش خصوصی در منطقه آزاد انزلی و اشتغال ۴۸۳ نفر صورت گرفته است.