به گزارش «نسیم»، رییس سازمان آموزش فنی حرفه‌ای استان تهران هدف از ساخت این مرکز را آماده سازی نوجوانان برای ورود به بازار کار و خلق فرصت‌های شغلی مناسب با استعداد آن‌ها عنوان کرد.

حمیدرضا خانپور با بیان آنکه در مرکز یادشده دانش آموزان با شیوه‌های نوین و به روز تعمیر جدید‌ترین تجهیزات الکترونیکی آشنا می‌شوند، گفت: در این مرکز آموزش تخصصی، علاقه مندان مهارت‌هایی نظیر نصب و تعمیر ماشین لباسشویی، کولر، یخچال، محصولات صوتی و تصویری، موبایل، لب تاپ و تبلت را فرا می‌گیرند و برای ورود به بازار کار آماده می‌شوند.

مهتاب کرامتی سفیر کمپین کودکان امید سامسونگ نیز در این نشست گفت: ۵۰ درصد ظرفیت این مرکز در اختیار کودکان کار و زنان فقیر قرار داده شده است.

وی اظهار داشت: کمپین کودکان امید یکی از طرح‌های مسوولیت اجتماعی سامسونگ است که در سه بخش جداگانه موفق به تجهیز مدارس مناطق محروم به کلاس‌های هوشمند، راه اندازی کتابخانه‌های گویا برای نابینایان و کم بینایان و راه اندازی یک مرکز مهندسی با عنوان مرکز آموزش تخصصی برای اشتغال جوانان شده است.

وی توضیح داد: این کمپین با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان تهران، سازمان فنی حرفه‌ای استان تهران، سازمان بهزیستی کل کشور و نهادهای دولتی مرتبط، سازمان‌های غیردولتی نظیر انجمن نابینایان، موسسه عصای سفید و انجمن تعالی صورت پذیرفته است.

وی افزود: طبق تفاهم نامه‌های امضا شده با این دستگاه‌ها شرکت سامسونگ فقط برای تجهیز این مراکز به تکنولوژی و تجهیزات مورد نیاز اقدام می‌کند تا دسترسی افراد ساکن در مناطق محروم را به امکانات آموزشی روز دنیا فراهم آورد.

سپس دوک پارک مدیرعامل سامسونگ در ایران گفت: شرکت سامسونگ الکترونیکس در عرصه فناوری همواره پیشرو بوده و فرصت‌های جدیدی را برای مردم در سراسر دنیا ایجاد کرده است.

وی افزود: علیرغم مشکلاتی که به لحاظ تحریم در رابطه بین دو کشور ایجاد شده اما به دلیل حامیان خوبی که این شرکت در ایران دارد روابط اقتصادی دو کشور خوب است.

وی در پایان گفت: ۲۸۶ هزار نفر در ۸۰ کشور جهان در استخدام سامسونگ هستند که درآمد تولید سالانه آن‌ها معادل ۲۱۶. ۷ میلیارد دلار است.

یادآوری می‌شود: آموزش‌های یادشده برای افراد دارای مدرک حداقل دیپلم و سن بیش از ۱۸ سال می‌شود. این آموزش‌ها به شکل رایگان برگزار می‌شود.

مهتاب کرامتی سفیر کمپین کودکان امید سامسونگ، نیز در این مراسم از همکاری با انجمن‌ها، سازمان‌های غیردولتی و بهزیستی برای انتخاب داوطلبان گفت و افزود:سامسونگ با هدف انجام مسئولیت اجتماعی خود این مرکز را برای حمایت از جوانانی که به دنبال آموختن مهارت و یافتن شغل مناسب هستند راه‌اندازی کرده است.

مدیرعامل سامسونگ در ایران نیز با اشاره به استعداد و خلاقیت جوانان ایرانی گفت: «شرکت سامسونگ در کمپین کودکان امید علاوه بر این‌که توجه ویژه‌ای به کودکان نابینا داشته و سعی کرده امکانات لازم را برای آموزش این قشر از کودکان در 12 شهر ایران فراهم کند، به آموزش نوجوانان نیز اهمیت داده و سعی کرده با فراهم کردن تجهیزات روز، به آموزش و توانمند‌سازی این قشر کمک کند. این مرکز نمونه‌ای موفق از مشارکت بخش خصوصی و عمومی است که می‌تواند به عنوان یک الگوی پایدار برای سایر بنگاه‌های اقتصادی و خلق یک ارزش مشترک مطرح شود.»

کوروش پرند معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در مراسم افتتاح مرکز آموزش تخصصی سامسونگ به سیاست‌های کلان سازمان فنی و حرفه‌ای برای حضور در عرصه بین‌المللی و مفهوم دیپلماسی مهارت به عنوان برنامه اصلی این وزارتخانه در سال آینده اشاره کرد و گفت: «ما برای همکاری با سامسونگ و حضور در پروژه‌هایی که به اشتغال‌زایی بیانجامد و زمینه‌ساز  نجات جوانان از بیکاری باشد، استقبال می‌کنیم.» وی ادامه داد: «نرخ بیکاری جوانان دو برابر نرخ متوسط بیکاری در کشور است.»

پرند با اشاره به این موضوع، توجه به اشتغال‌زایی و ایجاد فرصت برای حرفه‌آموزی را یکی از مهم‌ترین مسائل ایران دانست و گفت: «از همه کسانی که دغدغه آینده جوانان را دارند دعوت می‌کنم به موضوع اشتغال و معضل بیکاری توجه خاصی بکنند و سازمان فنی و حرفه‌ای نیز با کم‌ترین دخالت از ایده‌های خوب مثل راه‌اندازی این مرکز حمایت خواهدکرد.»/