یکشنبه چهارم فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰:۱:۱۴ قبل از ظهر

اخبار محمد خزاعی

«نود اقتصادی» به بهانه قرارداد فاینانسی جدید ایران و برزیل، تمام فایناس‌های سالهای اخیر را بررسی کرد؛
همه فاینانس‌های سرکاری دولت روحانی

اینک برای آنکه از شک و شبهه خارج شویم از جناب وزیر جدید الورود وزارت اقتصاد می‌خواهیم که توضیح دهد از این ارقام فاینانس پیش گفته چقدر عملیاتی و وارد اقتصاد کشور شده است؟ آیا فاینانس برزیل هم که دوباره مطرح شده در راستای 50 میلیارد دلار فاینانس قبلی است؟ انتظار داریم که ایشان که ظاهرا از صراحت لهجه هم سود می‌برند، رسما در این خصوص بررسی لازم را انجام دهند و و بگویند که در گذشته چه اتفاقی افتاده و چقدر منابع مالی جذب اقتصاد ایران شده است؟

گزارش «نود اقتصادی» از اولین تغییر در وزارت اقتصاد؛
محمد خزاعی به دلیل بازنشستگی وزارت اقتصاد را ترک می‌کند

محمد خزاعی رئیس سازمان سرمایه گذاری خارجی و معاون وزیر اقتصاد یکی از افرادی است که گفته می شود به دلیل بازنشستگی به زودی باید عطای حضور در وزارت اقتصاد را به لقایش ببخشد.

گزارش ویژه «نود اقتصادی» از کارنامه ضعیف وزیر اقتصاد در جذب سرمایه خارجی و فاینانس؛‌
کرباسیان حتی نتوانست یک دلار هم سرمایه خارجی، فاینانس و وام وارد اقتصاد ایران کند/ نماینده ایران را به جلسات هیات مدیره بانک توسعه اسلامی راه ندادند

ماجرای سرمایه‌گذاری خارجی در کشور به مرز سقوط و فلاکت رسیده است. مقامات سازمان سرمایه‌گذاری که در مورد میزان عملکرد خود در این بخش شرمنده بودند، به دنبال آمارسازی افتاده اند. براین اساس با ارائه آمارهای غلط، گمراه کننده و ناکافی و مخفیانه و با اختراع مفاهیمی مثل جذب و جلب و تصویب، در پشت عملکرد ضعیف خود پنهان شدند.

گزارش «نود اقتصادی» از آمار مخدوش سازمان سرمایه گذاری خارجی
عضو هیات جذب سرمایه خارجی آمار سازمان سرمایه‌گذاری خارجی را رد کرد/ سال 96 فقط 2 میلیارد دلار سرمایه خارجی جذب شد

هفته گذشته حسین سلیمی عضو اتاق بازرگانی که به نمایندگی از پارلمان بخصصوی در هیات جذب سرمایه خارجی حضور دارد آمار سازمان سرمایه گذاری خارجی را رد کرد. سلیمی در گفتگو با یکی از خبرگزاری‌ها اعلام کرد تا پایان سال 96 حدود 8 میلیارد سرمایه گذاری خارجی مصوب شد و مجوز گرفت اما فقط 2 میلیارد دلار آن عملیاتی شد.

13 سوال از مسئولان وزارت اقتصاد پیرامون جوابیه شتابزده دیروز
چطور در عرض چند روز یک میلیارد و 19 میلیون دلار به آمار سرمایه گذاری خارجی اضافه کردید؟/ چرا خبر معاون مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی از "شادا" و "ایرنا" حذف شد؟

چرا سازمان سرمایه‌گذاری به وظیفه قانونی خود در ماده 21 و 22 قانون سرمایه گذاری خارجی برای انتشار دقیق آمارهای سرمایه گذاری خارجی اقدام نمی‌کند؟

عطا بهرامی تحلیلگر مسائل اقتصادی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
مسکن به عنوان موتور محرک تولید شش سال است که خوابیده

نظام بانکی در خدمت تولید نیست/ تعدد بخشنامه ها صادرکنندگان را گیج کرده/ موتور محرک تولید یعنی بخش مسکن، در شش سال اخیر خوابیده است


پربیننده