یکشنبه چهارم فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰:۲:۲۶ قبل از ظهر

اخبار ولی الله سیف

دفاع ولی‌الله سیف از عملکردش در بانک مرکزی:
وقتی دولت دلار 4200 تومانی را اعلام کرد از سمت خود استعفا دادم ولی رئیس جمهور قبول نکرد/ دلار 4200 تومانی سیاست بانک مرکزی نبود و خود دولت در ستاد اقتصادیش این تصمیم را گرفت

پس از گذشت حدود ۴ ماه از پایان ریاست سیف بر بانک مرکزی، او در مصاحبه‌ای از نقاط کلیدی و حساس دوران تصدی‌اش گفته است.

سیف مشاور رئیس جمهور شد تا هزینه بازداشت او افزایش پیدا کند
پیام‌های انتصاب سیف به عنوان مشاور حسن روحانی/ آیا دستگاه قضایی عقب‌نشینی می‌کند؟

در شرایطی که به علت قصور یا تقصیرات سیف در بحران ارزی اخیر، احتمال انتصاب او به عنوان سفیر ایران در استرالیا و خروجش از کشور صفر شده، به ناگاه حسن روحانی او را به عنوان مشاور خود برمی‌گزیند.

مشاور رئیس کل سابق بانک مرکزی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
سیف از کشور خارج نشده و برایم جالب است چرا شایعه درست می‌کنند!/ خودم هم استعفایم را به آقای همتی تقدیم کردم

سیدغلامرضا کاظمی دینان مشاور رسانه‌ای ولی الله سیف، رئیس کل سابق بانک مرکزی در گفتگو با «نود اقتصادی» ضمن تکذیب خروج رئیس سابق بانک مرکزی از کشور اظهار کرد: آقای سیف از کشور خارج نشده و برایم جالب است که بدانم چرا این شایعه به وجود آمده است!

پیام انتخاب همتی به عنوان رئیس کل بانک مرکزی چه بود؟
رئیس جدید بانک مرکزی نباید گوش به فرمان پاستور باشد!/ ماندن فرشاد حیدری، احمد عراقچی و پیمان قربانی در بانک مرکزی آمدن همتی را بی‌فایده می‌کند

بالاخره ولی‌ا... سیف بعد از پنج سال مدیریت ساختمان میرداماد برکنار شد. اگر چه دولتی‌ها درتلاشند تا رفتن رئیس کل بانک مرکزی را خیلی عادی جلوه دهند اما واقعیت چیز دیگری نشان می‌دهد.

«نود اقتصادی» در آخرین روز احتمالی حضور سیف در بانک مرکزی از اقتصاددانان پرسیده آیا با رفتن او از بانک مرکزی موافقند، چرا؟
نمره مردودی 18 اقتصاددان به عملکرد 5 ساله سیف در میرداماد + جدول

در روز پایانی حضور سیف در بانک مرکزی به سراغ 18 اقتصاددان رفتیم تا هم نمره‌ای به رئیس کل بانک مرکزی بدهند و هم عملکرد او را ارزیابی کنند.

عطا بهرامی تحلیلگر مسائل اقتصادی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
مسکن به عنوان موتور محرک تولید شش سال است که خوابیده

نظام بانکی در خدمت تولید نیست/ تعدد بخشنامه ها صادرکنندگان را گیج کرده/ موتور محرک تولید یعنی بخش مسکن، در شش سال اخیر خوابیده است


پربیننده