سه شنبه چهارم اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۵:۴۲ بعد از ظهر

اخبار ولی الله سیف

غایبان بزرگ یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه/ جهانگیری، کرباسیان و سیف به نمایشگاه نیامدند

شکی نیست که عدم حضور سه میهمان برجسته و همیشگی نمایشگاه های بین المللی بورس، بانک وبیمه در نمایشگاه یازدهم چندان هم بی دلیل نبوده و از هم اکنون ذهنیت های متفاوتی را در اذهان مخاطبان این نمایشگاه متبادر ساخته است.

اقدامات غیرکارشناسی بانک مرکزی التهابات بازار ارز راساماندهی نکرد/تصمیم بانک مرکزی 15 هزار میلیارد تومان بردوش بانک ها گذاشت

محمدرضا پورابراهیمی افزود:فعالان اقتصادی در چند سال گذشته وجوه ارزی خود را در بانک ها سپرده گذاری کردند اما رای دریافت سپرده هایشان معادل ریالی ارزها با نرخ مبادله ای به آنان تحویل داده می شد که این مسئله صدماتی را به نظام اقتصادی کشور وارد کرد.

بانک‌ها نباید با انگیزه جذب سپرده، قوانین و استانداردها را نادیده بگیرند

ولی‌الله سیف گفت: کارکنان بانک‌ها باید نسبت به موارد مشکوک در شعب حساس باشند و هرگونه تخلف و سهل انگاری را پیگیری و گزارش کنند.

اتکای بیش از اندازه به نظام بانکی معضلات ساختاری را به همراه داشته/ استقلال بانک مرکزی به تنهایی کافی نیست

ولی الله سیف افزود: اگر سیاست‌های پولی اتخاذ شده در ماه‌های گذشته قرار بر التهاب آفرینی در بازار ارز داشت، می‌بایست سریعاً آثار منفی خود را بروز می داد؛ نه بعد از سپری شدن حدود پنج ماه.

دامنه نوسانات بازار ارز بیش از پیش بینی ها بود/ ثبات در بازار ارز بزودی حاکم می‌شود

ولی الله سیف عنوان کرد:با توجه به تسویه حساب های بین المللی در پایان سال میلادی، همواره در زمان مشابه با نوساناتی در بازار ارز مواجه بوده ایم اما در سالجاری علاوه بر مسایل اقتصادی تاثیرگذار در بازار ارز به دلیل مباحث سیاسی بین المللی و حضور سوداگران در بازار ارز، دامنه نوسانات و التهابات بازار ارز بیش از پیش بینی ها بود.

2.5 سال بعدِ برجام فقط 3 ایرباس، آنهم با پول نقد وارد کشور شد!
فرار مشکوک قائم مقام آخوندی از وزارت راه

بیش از 200 تفاهمنامه خرید هواپیما بعد از برجام بسته شد، اما اکنون فقط 11 فروند هواپیما به ایران وارد شده است که فقط 3 تای آن ایرباس بوده و مابقی، هواپیماهای ملخ دار هستند. کارشناسان، شکست در پروژه خرید هواپیما را دلیل اصلی استعفا و فرار فخریه کاشان از وزارت راه میدانند


ادبیات مشابه رئیس بانک مرکزی دولت دهم و معاون اول روحانی؛
شباهت‌های اسحاق جهانگیری و محمود بهمنی در ماجرای تک نرخی شدن دلار!
حسین عبده تبریزی، مشاور وزیر راه و شهرسازی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
رابطه سهامداری با بیمه "باران" ندارم، فقط مشاورم

پربیننده