چهارشنبه بیست و سوم آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۵:۷ بعد از ظهر

اخبار مسعود کرباسیان

عباس هشی اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی:
در ابتدای دولت دوازدهم بیشترین لابی برای رای آوری کرباسیان انجام شد/ جلسه رئیس جمهور با اقتصاددانان صوری بود/ مسئولان بانک مرکزی و وزارت اقتصاد از رئیس دفتر رئیس جمهور دستور می‌گیرند

هشی گفت: همه وزارتخانه‌ها و معاونت‌ها مسئولیت تضامنی دارند. اما این وزارتخانه‌ها و معاونت‌ها استقلال ندارند و مدیران آن کارمند دولت به حساب می‌آیند. از سوی دیگر روابط مسئولان با یکدیگر چندان شفاف نیست. مشخص است در این صورت مسئولان بانک مرکزی و وزارت اقتصاد مجبورند هر روز از مسئول دفتر رئیس‌جمهوری دستور بگیرند که چه اقدامی را انجام دهند.

یادداشت دکتر مصطفی نصراصفهانی اقتصاددان
چرا دژپسند با کرباسیان فرق دارد؟/ نکاتی درباره مصاحبه دکتر صمصامی با «نود اقتصادی»

چند روزی بود که قصد داشتم در مورد گزینه پیشنهادی وزارت اقتصاد جناب آقای دکتر فرهاد دژپسند مطلبی بنویسم. این انگیزه با انتقادهایی که بعضا نادرست بودند و نسبت به ایشان مطرح می‌شد تقویت شد.

نامه نگاری با وزیر برای انتخاب رئیس کل از داخل صنعت بیمه اقدام خوبی بود / سندیکای بیمه گران در تدارک ساخت و ساز ساختمان است / خاورمیانه و توسعه در پرداخت به موقع حق عضویت عقب مانده اند

سید محمدعلیپور یزدی، درباره ادعای برخی از مدیران عامل صنعت بیمه که صبحانه کاری سندیکا را با توجه به میزان حق عضویت پرداختی، بسیار گران قیمت برشمرده اند، پاسخ داد: فردی که چنین اظهار نظری کرده، اصلا حساب و کتاب بلد نبوده و جمع دو دوتا را هم نمی داند.!

با رای نمایندگان به استیضاح
کرباسیان از وزارت اقتصاد رفت

نمایندگان مجلس با استیضاح وزیر اقتصاد و دارایی موافقت کردند و بدین ترتیب مسعود کرباسیان از وزارت اقتصاد برکنار شد.

در گفتگو با «نود اقتصادی» عنوان شد + جدول
نمره مردودی 15 اقتصاددان و فعال اقتصادی به عملکرد یک ساله کرباسیان

اکثر اقتصاددانان و فعالان اقتصادی از عملکرد کرباسیان در یک سال گذشته ابراز نارضایتی کردند و از استیضاح او در مجلس استقبال کردند. آنها در بخشهای مختلف نمره های پایینی به وزیر اقتصاد دادند، اما با این حال عده دیگری هم بودند که استیضاح کرباسیان را بی تاثیر می دانستند و معتقد بودند که وزیر اقتصاد دولت دوازدهم نقش زیادی در نا به سامانی‌های فعلی اقتصاد ایران ندارد.

«نود اقتصادی» به بهانه قرارداد فاینانسی جدید ایران و برزیل، تمام فایناس‌های سالهای اخیر را بررسی کرد؛
همه فاینانس‌های سرکاری دولت روحانی


پربیننده