جمعه چهارم اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۶:۲۳:۳۸ قبل از ظهر

اخبار مسعود نیلی

گزارش «نود اقتصادی» از واکنش تیم اقتصادی دولت به گرانی دلار؛
سکوت رضایت‌بخش حلقه نیاوران در برابر دلار 4600 تومانی

محمد شریعتمداری هم که این روزها بابت آمار کاهش صادرات غیر نفتی در دولت دوازدهم به شدت در تیررس انتقادات قرار دارد، بدش نمی‌آید که از طریق گرانی دلار به صادرات رونق دهد. فراموش نکنیم محسن بهرامی ارض اقدس عضو اتاق بازرگانی مشاور ارشد شریعتمداری است و محمد هادی رضوی هم داماد اوست و هر دوی آنها از بازرگانان و صادر کنندگانی هستند که بیشترین سود را از گرانی دلار می‌برند.

کلیدِ کلیددارِ برجام نچرخید؛ چرا؟
نیلی و نهاوندیان و برجام!

نقل و انتقال پول همچنان با مشکل مواجه است. هنوز بانک‌های خارجی بزرگ بعد از گذشت 700 روز با ما کار نمی‌کنند و نگرانند تا نکند از سوی آمریکا جریمه شوند. برجام که قرار بود مشکل آب خوردن ایرانی‌ها را هم حل کند، چرا نتوانسته مشکل روابط کارگزاری ایران با بانک‌های متوسط به بالا را با ایران حل کند؟

بودجه 33 میلیاردتومانی برای موسسه مشاور اقتصادی روحانی
5.6 میلیاردتومان برای برگزاری 65 نشست و ۴۰ کارگاه آموزشی/ نیلی برای توسعه شبکه مجازی موسسه‌اش، روزی 11 میلیون تومان هزینه میکند!

بودجه ۳۳.۸ میلیارد تومانی موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی در سال ۹۷ شامل ۳۳.۱ میلیارد تومان بودجه جاری و ۷۰۰ میلیون تومان بودجه عمرانی است.

سرمقاله نویس روزنامه دنیای اقتصاد و یکی از شاگردان مسعود نیلی:
بانک‌ها نباید به زلزله‌زدگان کمک کنند/ در کجای دنیا بانک‌ها نقش خیریه را در بلایای طبیعی ایفا می‌کنند؟

جبل عاملی در تحلیلی نوشت: در کجای دنیا، بانک‌ها نقش بیمه را، نقش موسسات عام‌المنفعه را، نقش خیریه را در بلایای طبیعی ایفا می‌کند؟

فارغ‌التحصیل توسعه از دانشگاه کالیفرنیا در گفتگوی تفصیلی با «نود اقتصادی»:
مردم به تورم زیر 10 درصد میخندند

حکیمی‌پور گفت: دولت فعلی اشتباهات بسیار بسیار زیادی دارد. بین سیاستهای پولی و مالی کشور تضاد جدی وجود دارد. در حال حاضر خط مشی گذاران اقتصادی از بافت یک جور و متجانسی برخوردار نیستند.

کنایه دکتر داوود سوری، استاد اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف به برخی وزرای روحانی در گفتگو با «نود اقتصادی»
شخصی که از جوانی در دولت بوده، چطور می‌تواند ثروتمند شود

در همه جای دنیا افرادی که وارد بخش دولتی می‌شوند، فعالیت تجاری را کنار می‌گذارند، اما در ایران اینطور نیست/ دولت‌ها پول‌پاشی را انتخاب می‌کنند چون ساده‌تر است و نمود بهتری هم دارد. مخالف ایجاد شغل با پول‌پاشی هستم


گزارش «نود اقتصادی» از مسافرت‌های دائمی رئیس کل بیمه مرکزی به کشورهای اروپایی؛
همتی بخش خصوصی صنعت بیمه را به گردهمایی یورومانی نبرد!

پربیننده