سه شنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۰:۱۲ بعد از ظهر

اخبار مسعود نیلی

تکرار دوباره تاریخ؛
چرا دولت‌ها به بالا رفتن از طناب پوسیده لیبرال‌ها اعتماد می‌کنند؟

این بار هم تاریخ تکرار شد دوگانه روغنی زنجانی- میرزاده و تغییر سیاست های تعدیل به تثبیت جای خود را به دوگانه نیلی- طیب نیا داد و باز هم لیبرال ها میدان را خالی کردند. اما سوال این است چرا دولت های ما به تاریخ اقتصادی علاقه ای ندارند؟ چرا دولت های ما همچنان به بالا رفتن از طناب پوسیده لیبرال ها اعتماد می کنند؟

سومین نشست از دور ششم سلسله گفت‌و‌گوهای توسعه برگزار شد
اصلاح سازه‌های ذهنی، نقطه آغازین توسعه

سومین جلسه از دور ششم گفت‌وگوهای توسعه با محوریت بررسی اندیشه دکتر فرشاد مومنی، چهارشنبه 23آبان ماه در پژوهشکده اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس، برگزار شد. در این جلسه ذیل جنبه‌های نظری رویکرد فرشاد مؤمنی، عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی، خوانش او از مسئله توسعه در ایران و علل و موانع توسعه‌نیافتگی بررسی شد.

دکتر عبدالمجید شیخی، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه در گفتگو با «نود اقتصادی»:
اغلب ایده‌های نیلی و دوستانش در 5 سال اخیر اجرا شد

شیخی گفت: بلایی که سر اقتصاد کشورمان آمده نتیجه پیاده کردن الگوهای اقتصاد سرمایه‌داری است که ما قبلا از زبان آقای مسعود نیلی بطور غیرمستقیم و نیز از رجالی که در دولت حضور دارند شنیده‌ایم. آقای نیلی باید به خاطر تمام طرحهایی که در سالهای اخیر در اقتصاد ایران پیاده کرده و همگی آن شکست خورده است از مردم عذرخواهی کند. اغلب سیاستهای اقتصادی اجرای شده توسط دولت،‌ حاصل تصمیمات آقای نیلی و دوستانش است.

دکتر علی سعدوندی، اقتصاددان در گفتگو با «نود اقتصادی»:
مسعود نیلی نبود، اما روحش در جلسه با اقتصاددانان حاکم بود/ دلیل آشفتگی‌های اقتصاد علاوه بر تحریم‌ها، سیاستگذاری‌های اشتباه در 5 سال اخیر است

علی سعدوندی، یکی از اقتصاددانی که در جلسه هفته پیش اقتصاددانان با رئیس جمهور حاضر بود در پاسخ به این سوال که چرا رئیس جمهور به نامه‌های اقتصاددانان توجهی ندارد به «نود اقتصادی» گفت من با شما هم عقیده نیستم، بنده در جلسه هفته گذشته آقای روحانی با اقتصاددانان شرکت کردم و ایشان اظهار داشتند که تک تک نامه‌ها را مطالعه کرده‌اند.

دکتر محمد طبیبیان، اقتصاددان در گفتگوی تفصیلی با «نود اقتصادی»:
فرشاد مومنی 30 سال است نان نقد "تعدیل" را می‌خورد

محمد طبیبیان گفت: من به جلسه دیدار اقتصاددانان با رئیس جمهور نرفتم، چون کمر درد داشتم. شاید اگر حالم هم خوب بود نمی‌رفتم، چون انگیزه‌ای برای رفتن به این جلسه ندارم و حرفی برای گفتن ندارم.

فیلم/ وحید محمودی، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه تهران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
مصاحبه مسعود کرباسیان در فروردین 97 بازار ارز را بهم ریخت


پربیننده