چهارشنبه هفتم فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱:۴۳:۱ قبل از ظهر

اخبار رئیس جمهور

«نود اقتصادی» گزارش می‌دهد
آقای روحانی!‌ بیش از ۷۶ درصد از اقتصاد ایران مستقیما دست شماست؛ مابقی هم غیرمستقیم! نیروهای مسلح از کجا خارج شوند؟!/ زیر ۳ درصد از اقتصاد ایران دست نیروهای مسلح است+ جدول

رئیس‌جمهور روز گذشته درحالی از نقش نیروهای مسلح در اقتصاد سخن گفته و اذعان کرده بود "نیروهای مسلح، اقتصاد را رها کنند" که بررسی‌ها و پژوهش‌های رسمی نشان می‌دهد در سال ۱۳۹۶ بیش از ۷۶ % از اقتصاد ایران در دست دولت و تنها ۲۴ % آن سهم بخش خصوصی، غیردولتی و تعاونی است. برخی پژوهش ها نیز از سهم زیر ۳ درصدی نیروهای مسلح در اقتصاد سخن میگویند.

دکتر سیدیعقوب زراعت کیش،‌ اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه در گفتگو با «نود اقتصادی»:
اظهارات بی ربط مسئولان درباره دلار باعث گران شدن آن در بازار می‌شود

زراعت کیش گفت: قیمت دلار تابع متغیرهای روانی است و اظهارات دیروز آقای رئیس جمهور درباره صفر شدن ذخایر اسکناس ارزی، باعث نگرانی بازار شد.

آقای رئیس جمهور به این ابهامات پاسخ دهید!
آقای روحانی پایه پولی در دولت شما به عدد نگران کننده 240 هزار میلیارد تومان رسید!/ همینطور پیش بروید نقدینگی به عدد بیست هزار هزار میلیارد ریال میرسد!/ آیا نمیدانید پایه پولی خروجی منابع، مصارف و ترازنامه بانک مرکزی است؟

امروز رئیس جمهور حسن روحانی، در اظهاراتی گفته است "اصلاح امور بانک ها باید به نحوی باشد که به دولت کمک کنند. نقدینگی موجود فعلی و غول نقدینگی از کجا می آید؟

واکنش جمشید پژویان عضو هیات علمی دانشگاه علامه در گفتگو با «نود اقتصادی» به اظهارات امروز روحانی در مجلس
چطور ممکن است 2/7 میلیون شغل ایجاد شود، اما مردم لمس نکنند؟!

صحبت‌های آقای رئیس جمهور باید در بطن اقتصاد ظاهر باشد. با انتشار و خواندن چند عدد نمی‌توان ادعا کرد وضعیت اقتصاد سامان دارد. رونقی که با 2 میلیون و 700 هزار شغل ایجاد میشود در جامعه مشاهده نمی‌شود.

اختصاصی «نود اقتصادی»
رئیس جمهور دستور داد از حضور نمایندگان شرکت صنایع "کروز" در هیات مدیره ایران خودرو جلوگیری شود + نامه

به دنبال درخواست شرکت دو تابعیتی صنایع "کروز" جهت داشتن دو کرسی در هیات مدیره ایران خودرو، قطعه سازان در نامه‌ای به رئیس جمهور خواهان رسیدگی به موضوع شدند که رئیس جمهور به دنبال این نامه دستور داد، که از عضویت آنها در گروه خودروسازی ایران خودرو جلوگیری شود.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» از آمار گمرک نشان می‌دهد
واردات ۷/۱ میلیون دلار غذای سگ و گربه با دلار دولتی


در گفتگو با «نود اقتصادی» مطرح شد
ارزیابی ۵ اقتصاددان و فعال اقتصادی از عملکرد اقتصادی دولت در سال ۹۷- (6)
یادداشتی اختصاصی مقداد همتی، کارشناس مسائل اقتصادی برای «نود اقتصادی»
حذف معاونت آبخیزداری؛ خیانت دوم ساختاری در بخش کشاورزی

پربیننده