سه شنبه یکم مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۸:۱۵ قبل از ظهر

اخبار اسدالله عسگراولادی

اسدالله عسگر اولادی رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین:
در هفته‌های اخیر 3 بار از وزیر صنعت وقت ملاقات خواستم، نداده!/ بخشنامه اخیر بانک مرکزی کار را برای صادرکنندگان سخت‌تر کرد

عسگراولادی گفت: بخشنامه جدید بانک مرکزی نه تنها تسهیل کننده صادرات نیست بلکه قطع کننده صادرات و از دست رفتن بازارهای صادراتی است. براساس این بخشنامه، باید صادرکننده پول را به نیما وارد کشور کند در حالی که سامانه نیما از نظر خریداران خارجی شناخته شده نیست و صادرکننده‌ای نمی‌تواند با ارز نیمایی پول وارد کشور کند، در واقع شرکت‌های وابسته به دولت می‌توانند با سامانه نیما کار کنند.

اعتراض عسگراولادی به فقدان دیپلماسی اقتصادی در آستانه تحریم‌های بزرگ ضد ایرانی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
عجیب است در کشورهای هند و چین و کره جنوبی سفیر نداریم؟!

عسگراولادی گفت: اصلا خوب نیست که در کشورهای چین و هند سفیرمان حضور ندارد، حضور سفیر در سفارتخانه بسیار ضروری است زیرا تحریم‌ها در پیش است و سفیر باید حضور داشته باشد تا بتواند دائما با مقامات رسمی در تماس بوده و اثرات تحریم‌ها را کاهش دهد.

اسدالله عسگراولادی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
تجار نگران افزایش قیمت دلار هستند/ قیمت دلار پایین نیاید، یوآن نیز ارزان نخواهد شد/ ارزش ریال هر روز در حال کاهش است

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین خواستار آن شد تا بانک مرکزی فکری به حال کاهش ارزش ریال کشور کند و افزود که افزایش قیمت یوان تاثیری بر روابط تجاری تهران و پکن نخواهد داشت

واکنش عسگر اولادی به ارقام معاون اول روحانی درباره سرمایه‌گذاری خارجی بعد از برجام در گفتگو با «نود اقتصادی»:
آمار جهانگیری دروغ است

عسگراولادی گفت: این که گفته شده در دوران پسابرجام 14 میلیارد دلار جذب سرمایه خارجی انجام شده دروغ است و من آن را قبول ندارم. متاسفانه دولتمردان ما فقط به فکر گفتار درمانی هستند و گفتار درمانی آنها بیشتر از واقعیتهاست.

واکنش عسگر اولادی به مسدود شدن حساب ایرانی‌ها در چین و برخی از کشورهای منطقه
با بستن حسابهای ایرانی‌ها می‌خواهند به زور ما را عضو FATF کنند/ آمریکا در پشت صحنه مسدود شدن حساب ایرانی‌ها قرار دارد

عضو اتاق بازرگانی گفت: به نظر می‌رسد این کشورها با راهنمایی کشورهایی مانند آمریکا قصد دارند ایران را با فشار عضو FATFکنند.

پربیننده